Dnes sme k nám do redakcie PRESS.TV, dostali túto fotografiu rómskych študentov.
Študentský autobus smer Stropkov- Kožuchovce !
Prečo si študenti nechcú sadnúť, v autobuse pri Rómskych študentov, spolužiakov, keď tam je ešte dosť miesta na sedenie.
Je to tým, že majú stále nejaké predsudky voči Rómom? Niečo čo je poslednou dobou v spoločnosti študentov, mládeže ale aj tých starších, čím ďalej viac propagované?

Veď väčšinou je to len propaganda tých, viac rasisticky motivovaných občanov, ktorí chcú rozdeliť spoločnosť . Niečo čo je v zdravej spoločnosti ktorá v dnešnej modernej dobe civilizácie, neprípustné. Sú tu určité hranice, ktoré by sme nemali prejsť. Pretože to ničí spoločnosť a spolunažívanie menšín v jednom štáte.
Je to strach? V tomto prípade nerómskych študentov ktorí zostali stáť a nechcú sedieť vedľa rómskych? Prečo?
Môj nadhľad  na túto fotku je trochu zmiešaný.
Pretože vidím, ako Rómsky študenti tak trochu aj zbytočne provokujú, môj pocit je,  že si schválne všetci sadli dozadu každý sám aby bolo vedľa nich voľné miesto, na ktoré si nerómovia  určite nesadnú. Dali si nohy hore a potom sa čudujú že si k nim nechcú sadnúť?!

Prečo sa k sebe takto chováme? Nie je toto všetko zbytočné? Ved je medzi nami V oboch  stranách máme ešte stále dosť problémov, ktoré nezvládáme medzi sebou slušne a z rozumom riešiť, spoločnosť si navzájom rozdeľujeme práve v prospech tých, rasistický orientovaných, ktorí chcú rozdeliť spolunažívanie, ktoré sme za tie stáročia ešte nezvládli tak, ako je potrebné.
Myslím že by sme si to všetci mali uľahčiť a nájsť konečne spoločnú reč a cestu, tieto dôležité problémy riešiť.
Uvedomiť si že všetci sme z jedného a z jedného, niet rozdielu, sme ľudské bytosti z rozdielom farby pleti v Charaktere a  vnímání života. Všetci máme v sebe jedného ducha (poznanie), jedno telo z masa a kostí.

Len niekedy je potrebne prebudiť spacieho ducha, aby sme zmenili seba a vonkajší svet. Predsudky ? Nenávisť ? Rasizmus?  Strach? Všetky tie negatívne cnosti života, si vytvárame len my sami, niekedy hlavne za pomoci druhých. Vytvorte lepší svet je to naše rozhodnutie a naša voľba, ako si ho vytvoríme.
Politická reportérka Press.TV
Jana Nová Boboková