Monštrá! Inak sa ani nedá hovoriť o štvorici mladých mužov, ktorí vlani v máji brutálne zavraždili mladú a krásnu juhoafrickú študentku Hannu († 21). Dievča si pred smrťou neskutočne vytrpela a svojich únoscov prosila, aby ušetrili jej život. Jeden z násilníkov na súde opísal, ako chladnokrvne si jeho kumpáni počínali. A jeho výpoveď rozhodne nie je nič pre slabé povahy. Spôsob, akým mladú krásku zabili, je totiž skutočne otrasný …

V máji minulého roka sedela dievčina v aute pred domom spolužiaka Cheslina, ktorého viezla domov. Na parkovisku sa pár zdržal, čo sa stalo dievčaťu osudným. Štvorica páchateľov si ich vyhliadla a študentov donútila s nimi odísť ukradnutým autom na odľahlé miesto. Najskôr mal zomrieť Cheslin. Mladíkovi lupiči prikázali, aby si ľahol na zem. Potom schytal niekoľko rán tehlami do hlavy, než omdlel. Našťastie sa po nejakej dobe prebral a s obrovskými bolesťami zvládol vyhľadať pomoc.

Mladá kráska medzitým prežívala skutočný horor. Vernon Witbooi (33), Geraldo Parsons (27), Nashville Julius (29) a Eben van Nieberk (28) ju v kufri odviezli na iné miesto. Dievča tušila, že jej ide o život, a začala svojich únoscov úpenlivo prosiť, aby ju pustili a dokonca im sľúbila, že im za to dá, čo budú chcieť.

“Hannah povedala, že s ňou môžeme mať sex, keď ju potom pustíme,” vypovedal plačúci Geraldo Parsons. “Nechcel som ju znásilniť, mám priateľku a dieťa, ale rovnako som to urobil,” dodal šokujúcu informáciu. Dievčinu vraj postupne znásilnili aj Witbooi a Nieberk. Zvyšní traja páchatelia síce priznali svoju prítomnosť na mieste zločinu, ale tvrdia, že sa na znásilnenie ani vražde nijako nepodieľali.

Podľa spolupracujúceho Parsonse ale viac či menej aktívni boli všetci jeho kumpáni. “Najskôr nechcela vyliezť z kufra. Držala sa vo vnútri auta a začala panikáriť. Potom prišiel Eben a bodol ju nožom. Keď potom išla, krvácala, “uviedol. Hannah násilníci odviedli kus od auta. Parsons tvrdí, že ju chcel pustiť, ostatní ale boli proti. “Vernon prišiel s kameňom. Povedal som mu, že ju nezabijeme, že už sme zabili Cheslina. Ale Vernon jej ten kameň hodil na hlavu, “povedal. Aby bolo jasné, že je Hannah mŕtva, jeden z mužov ju bodol nožom do krku.

Na súde odznelo, že smrť Hanny bola extrémne bolestivá. Utrpela nespočetne množstvo zranení v oblasti genitálií, krku a samozrejme hlavy. Takmer štyridsať kilový balvan na študentku hodili vrahovia dvakrát. Súdna patologička Deidre Abraham pri výpovedi uviedla, že zranenia mladé ženy nebola zlučiteľná so životom. “Lebka je z veľmi silné kosti. Nie je jednoduché lebku preraziť alebo rozdrviť, na to musí byť vynaložená extrémne sila, “povedala.

Keď Cheslin popisoval, ako k únosu došlo, priamo v súdnej sieni sa rozplakal. Únoscovia ho vraj odviezli asi 20 kilometrov od miesta, kde ho prepadli. Potom ho prinútili vyliezť z kufra a položiť hlavu na kameň. “Zavrel som oči a modlil sa. Stáli nado mnou dvaja muži s tehlami v rukách. Stratil som vedomie, a keď som sa prebral, všade som cítil príšernú bolesť, “povedal o chvíľach hrôzy.

Tragická udalosť mladíka traumatizovalo, štúdium na vysokej škole ukončil. Následky si ponesie celý život, má zjazvenú hlavu a nepočuje na jedno ucho.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj:BLESK.CZ