Po odvysielaní reportáži na PRESS.TV o dvojmesačnom bábätku zaujal aj kolegov z iných médií.  Paradoxom však je,že kompetentní, vedenia nemocnice sa z doteraz neznámych dôvodov zo svojich kancelárii vyparili aj keď nášmu redaktorovi,prisľúbili vyjadrenie na kameru. Podľa slov redaktora spravodajstva Erika Hilára Lakatošovie  štáb PRESS.TV meškal na dohodnuté miesto zhruba desať minút. “Nakoniec sa mi ozvala nejaká pani ktorá sa ani nepredstavila a povedala,že právnik, Judr. Milan Knapík  a riaditeľ, MUDr. Peter Bizovský  museli niekam súrne odisť. ” Povedal redaktor pre  PRESS.TV.

Pripomeňme si teda čo sa malo stať v ľubovnianskej nemocnici.

Okresné riaditeľstvo policajného zboru v Starej Ľubovni,prijalo v týchto dňoch trestné oznámenie vo veci z podozrenia ublíženia na zdraví.

 

 

Iba dvojmesačné dieťa, bolo prijaté v staroľubovnianskej nemocnici na hospitalizáciu s kašľom,teplotami a soplením. Matka dieťaťa bola nútená pre rodinné záležitosti ostať doma a malého Kevinka chodila dojčiť pravidelne trikrát denne. Na Štvrtý deň si pani Jeleňová všimla,že babätko má ruku v sádre a okamžite žiadala vysvetlenie no namiesto toho sa jej dostalo vážneho obvinenia.

Podľa slov matky dieťaťa ju mala práve detská lekárka Starinská obviniť ,že Kevinko už prišiel zdomu s fraktúrou hornej končatiny. To ale rodinu pobúrilo a na nemocnicu podali trestné oznámenie.

Kevinkova babka ďalej deklaruje a dodáva, že fraktúra hornej končatiny u dieťaťa by určite neostala nepovšimnutá a argumentovala tým , že sama vychovala 26 vnúčat a nikdy podobný prípad nezažila.

Zvláštne na celom prípade však je, že Kevinka pred prijatím na hospitalizáciu vyšetrili dve detské lekárky

a zároveň aj primárka oddelenia a nič zvlášne si na dieťati nevšimli. Rodina si už najala aj pravného zástupcu ktorý  celú vec bude riešit právnou cestou,kde budu privolaní znalci v odbore chirurgie aby potvrdili,či naozaj ide o starú fraktúru,poprípade aby ich tvrdenia vyvrátili.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV