Podľa informácií televízie Markíza nákladiak z nezistených príčin prešiel do protismeru.

Havarovaný autobus pri Nitre.

Havarovaný autobus pri Nitre.Foto: HaZZ

Tragická havária pri Nitre. Na ceste medzi Nitrou a Zlatými Moravcami sa zrazilo nákladné auto naplnené kameňmi s medzimestským autobusom plným ľudí. Záchranné zložky zatiaľ hlásia dvanásť mŕtvych a sedemnásť zranených. Počet sa ešte môže meniť, lebo niektorí ľudia sú zakliesnení pod autobusom. 

Podľa informácií TV Markíza autobus viezol najmä stredoškolákov, ktorí sa vracali domov zo školy.

A ako sa nehoda stala?

Zistili sme, že nákladiak z nezistených príčin rozkývalo. Vodič autobusu sa snažil zrážke vyhnúť, nákladiak ho však trafil do boku, na čo sa autobus prevrátil do priekopy.

“Na záchrane ľudských životov sa podieľajú v hustom daždi desiatky záchranárov a zasahoval aj záchranársky vrtuľníy,” napísala policajná hovorkyňa v Nitre Renáta Čuháková.

Zároveň doplnila, že tam smeruje evakuačný autobus HaZZ z Trnavy, ktorý poskytne zraneným dočasné útočisko. Hasiči vyslali do terénu aj psychológov, ktorí budú zabezpečovať krízovú intervenciu.


Podľa hovorkyne nitrianskej nemocnice Tatiany Timkovej bolo doteraz na traumatológiu privezených päť ťažko zranených ľudí. „Pacientom bola okamžite poskytnutá všetka dostupná zdravotná starostlivosť,“ uviedla Timková.

Ako pripomenula, nemocnica už podnikla náležité opatrenia. „Na jednotlivé oddelenia boli povolaní lekári a stiahnutý sesterský personál. Rodinným príslušníkom zranených cestujúcich bude poskytnutá aj psychologická pomoc,“ doplnila Timková.

Miesto tragickej nehody.

Miesto tragickej nehody.Foto: TVNOVINY.sk

Veľkosť trágedie dokresľuje aj to, že spočiatku svedkovia nehody pomáhali záchranárom. “Všetci sme na mieste odovzdávali lekárničky,” dodal Miro. 

Na miesto smerujú ministerky vnútra aj zdravotníctva Denisa Saková a Andrea Kalavská, ako aj prezident Hasičského a záchranného zboru SR Pavol Nereča a krajský riaditeľ KR PZ Nitra Miroslav Michalčík. Šéfka rezortu zdravotníctva sa chystá navštíviť aj zranených v nemocnici.

Krízové centrum pre rodinných príslušníkov je zriadené v kultúrnom dome v Jelenci a na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre informačná telefónna linka 096130 2154.

Video nájdete TU-https://www.tvnoviny.sk/domace/1982232_pri-nitre-sa-zrazil-autobus-plny-skolakov-s-nakladiakom-najmenej-12-mrtvych?fbclid=IwAR18yS42qc2jYEdh-3EmsByBvkD50dKrNgWv7fMYwSgRxOzCPSbHLpK7Z6c

Zdroj:https://www.tvnoviny.sk/