Dvanásťposchodovým panelákom na Mukačevskej ulici v Prešove počas obeda otriasol mohutný výbuch plynu. Hasičov vo veľkých počtoch vyslali na miesto, kde vypukol požiar. Jeden z obyvateľov bytovky sa neudržal na balkóne a zrútil sa. Budove, v ktorej zostali uväznení ľudia, hrozí kolaps.

“Nepribližujte sa k paneláku, môžu nastať ďalšie výbuchy!” vyzvala na svojom Facebooku polícia, ktorá uviedla, že situácia je “veľmi vážna”“Na miesto sme vyslali až šesť posádok záchrannej zdravotnej služby,” uviedli záchranári.

V paneláku sa zrútila aj časť schodiska a jeden človek sa zrútil z balkóna. “Podľa predbežných informácií malo k výbuchu plynu dôjsť medzi 9. a 12. poschodím, pričom je zrútená konštrukcia schodiska a hrozí celkový kolaps budovy! Nad miestom výbuchu je uväznených viacero osôb, ľudské obete sa zatiaľ nepotvrdili,” uviedli hasiči.

Na miesto zamieril aj premiér Peter Pellegrini. “Spolu s ministerkou vnútra  Denisou Sakovou a ministerkou zdravotníctva SR Andreou Kalavskou navštívia zasiahnutú lokalitu a oboznámia sa s priebehom záchranných prác,” informoval úrad vlády.

Prezídium Hasičského a záchranného zborupribližne pred hodinou

AKTUALIZÁCIA 13.15 hod.
Výbuch plynu v Prešove 🚨

Svedkovia na mieste potvrdili, že niekoľko obyvateľov bytovky by sa malo nachádzať na streche budovy. Na miesto smeruje MUSAR tím zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline (Modul pátracích a záchranárskych činností stredného rozsahu v mestskom prostredí) na vyhľadávanie osôb zo závalov, ťažká technika zo Záchranných brigád HaZZ v Humennom a Žiline a štábne vozidlo HaZZ z Košíc.

AKTUALIZÁCIA 12.55 hod.
Výbuch plynu v Prešove 🚨

Podľa predbežných informácií malo k výbuchu plynu dôjsť medzi 9. a 12. poschodím, pričom je zrútená konštrukcia schodiska a hrozí celkový kolaps budovy! Nad miestom výbuchu je uväznených viacero osôb, ľudské obete sa zatiaľ nepotvrdili.

Pôvodná správa 12.30 hod.🚨

25 hasičov bolo pred malou chvíľou vyslaných na Mukačevskú ulicu do Prešova, kde došlo k výbuchu plynu. Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12 podlažnej bytovke pred 12.15 hod. Podľa ohlasovateľa udalosti by sa na mieste mali nachádzať aj obete, avšak zasahujúci hasiči túto informáciu zatiaľ nepotvrdili. Na miesto smerujú hasiči z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoče a Bardejova a tiež evakuačný autobus HaZZ.
Informácie budeme aktualizovať.

Foto: Juraj Bindas, Dárius Kremnický, HaZZ

Fotka Prezídium Hasičského a záchranného zboru.
Fotka Prezídium Hasičského a záchranného zboru.
Fotka Prezídium Hasičského a záchranného zboru.
Fotka Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Zdroj:https://www.ta3.com/