V uplynulom období zaznamenala polícia praktiky podvodníkov, ktorí na svoje podvodné konanie využívajú jednu z najväčších webových stránok, ktorá je zameraná na predaj automobilov v Európe. Ide o stránku www.mobile.de.

Na inzertných stránkach vystupujú podvodníci s nápadne výhodnými ponukami. Záujemca, ktorého zláka nízka cena, však žiadne vozidlo nakoniec nedostane.

 

Predajca komunikuje so zákazníkom najčastejšie prostredníctvom e-mailu. Väčšinou ide o cudzinca, ktorý tvrdí, že pracuje v Anglicku a potrebuje sa zbaviť svojho vozidla,  ktoré je veľmi kvalitnej značky.

Ako prebieha predaj?

Podvodníci ponúkajú ľuďom reálne vozidlá, ktoré však väčšinou patria iným majiteľom. Práve od nich podvodníci získajú potrebné doklady v momente, keď predstierajú, že majú o auto záujem. Fotografie a doklady iného majiteľa tak ponúkajú na predaj bez jeho vedomia.

 

“Zákazníkov podvedú tak, že síce im pošlú reálne doklady, avšak im žiadne motorové vozidlo nedodajú alebo požadujú od nich zaplatenie určitej sumy vo forme „rezervačného“, „dopravného“ alebo „zálohového“ poplatku. Po odoslaní peňazí sa už viac neozvú. Ide o desiatky, stovky, ale aj tisíce eur. Máme prípad, keď Slovák takto poslal sumu za celé auto vo výške takmer 50 000 eur,” upozornila polícia na svojej stránke.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV-Zdroj:https://krimispravy.eu/     Lustračné foto