Dvom chlapcom s mentálnym postihnutím ponúkol ich spolužiak marihuanu. Potom, ako všetci vyskúšali cigaretu, prišlo im zle a vyhľadali vychovávateľa a ku všetkému sa priznali. Polícia 16-ročného mladíka obvinila zo zločinu šírenia toxikománie.

Všetko sa odohralo na dvore v reáli školy v Snine tesne pred vyučovaním. Informoval o tom portál noviny.sk.  „Obvinený mladík ponúkol dvom mladistvým chlapcom ušúľanú cigaretu obsahujúcu sušinu rastliny rodu cannabis, ktorá obsahovala účinnú látku THC,” potvrdil Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove pre noviny.sk.

Keď sa žiaci vrátili do školy, bolo im tak veľmi zle, že sami vyhľadali vychovávateľa. „Vychovávateľ mi do kancelárie priviedol dvoch žiakov, ktorí boli malátni, javili známky únavy, mali lesklé oči to znamená, že som hneď pochopila, že sa tu niečo deje,” povedala riaditeľka školy Jana Kandríková pre noviny.sk. Riaditeľka školy žiakom okamžite zabezpečila zdravotnú starostlivosť a privolala aj policajtov. „Humenským vyšetrovateľom bolo vznesené obvinenie voči 16-ročnému chlapcovi z obce Ladomirov za zločin šírenie toxikománie,”doplnil Džobanik.

Podľa slov riaditeľky sa čosi také nikdy predtým na ich škole nestalo. „Nedá sa tomu zabrániť po celom svete, nezabránime tomu ani my na škole,” tvrdí riaditeľka pre noviny.sk. Podľa nej sú  ohrozené najviac práve žiaci špeciálnych škôl, keďže sa dajú ľahko zmanipulovať. Žiaci podľa nej nezostanú bez trestu: „Žiaka sme podmienečne zo školy vylúčili. Ďalší dvaja, ktorí marihuanu vyskúšali, dostali zákaz vychádzok.”

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV

Zdroj: Plus JEDEN DEŃ             foto zdroj : Google.sk