O kotlebovcovi Stanislavovi Mizíkovi rozhodoval Najvyší súd. Čelil obžalobe z extrémizmu pre hanlivý status na sociálnej sieti. Mizik je už ale definitívne oslobodený, keďže odvolanie prokurátora Najvyšší súd zamietol.

“Podľa Najvyššieho súdu SR sa nepodarilo preukázať, že obžalovaný spáchal tento skutok. Obžaloba bola postavená len na nepriamych dôkazoch, rovnako sa nepodarilo dokázať, že uvedený status skutočne uverejnil na Facebooku Mizík. V poslancovom počítači sa zároveň nenašli žiadne stopy, ktoré by so statusom súviseli,” znelo na súde.

Mizík sa na zasadnutie nedostavil a dal svojmu právnemu zástupcovi písomný súhlas, aby sa konalo verejné zasadnutie v jeho neprítomnosti.

Naposledy o poslancovi rozhodoval Špecializovaný trestný súd, ktorý ho oslobodil. Prokurátor sa na mieste odvolal.

Polícia obvinenie poslancovi Mizíkovi oznámila počas rokovania výboru pre vzdelávanie ešte pred dvomi rokmi. Policajti si to vtedy namierili do poslancovej kancelárie na Bratislavskom hrade a prehľadávali ju niekohoľko hodín. Kriminalistov zaujímal Mizíkov počítač.

Za všetko mohol status na sociálne sieti. Poslanec v ňom kritizoval osobosti, ktoré ocenil prezident Andrej Kiska. Kádroval ich podľa židovského pôvodu a hovoril aj o Rómoch.

Jeho spolustraníci vtedy hovorili, že Mizík nevie pracovať s počítačom.

Zdroj:http://www.tvnoviny.sk