Smutný príbeh Luckinho (11) prvého svätého prijímania pozná celé Slovensko.

Luckina mama Marta bojuje za svoju dcéru. zdoj: ar

Národná kriminálna agentúra (NAKA) sa päť mesiacov pokúšala zistiť, či v prípade rómskeho dievčatka došlo v máji ku diskriminácii. Namiesto toho, aby žiačka prežívala najkrajší deň v živote, stal sa pravý opak. Jej mame katechétka, dekan aj kaplán oznámili, že nemôže sedieť spoločne s ostatnými deťmi, ale až za nimi. Policajné vyšetrovanie je na konci a prípad smeruje na prokuratúru.

Luckina mama Marta (39) v škandalóznej veci podala trestné oznámenie na polícii okamžite po svätom prijímaní. Myslí si, že išlo o jasnú diskrimináciu. „Chcela som, aby to polícia dôkladne vyšetrila, aby sa takéto veci už nediali,“ povedala Novému Času nešťastná mama. Vyšetrovateľ NAKA vypočul niekoľko desiatok svedkov aj ju.

„Kládli mi také čudné otázky. Pýtali sa, či som mala vedomosť, že v tom čase prebiehalo moratórium, či ma poslanci nepodplatili a podobne. Veď ja som ani len netušila, že v ten istý deň ide na prvé sväté prijímanie aj syn trnavského župana Viskupiča. Vrchol bol, keď sa ma opýtali, či neberiem drogy. Neviem, ako to súvisí s tým, že moju dcéru chceli nechať sedieť vzadu v kostole samotnú,“ žasne Luckina mama.

Podľa nej polícia tvrdí, že na spomenutom prijímaní bolo aj ďalšie rómske dievčatko a chlapec, ktorý má otca inej národnosti a všetko bolo v poriadku. „Takže to vidia tak, že nejde o diskrimináciu,“ doplnila matka s tým, že muži zákona prípad onedlho ukončia.

„V dohľadnom čase na základe výsledkov vyšetrovania polícia meritórne rozhodne,“ informovala Denisa Bárdyová, hovorkyňa policajného prezídia. „Vyšetrovateľ mi oznámil, že prípad je ukončený a postupuje na prokuratúru. Je mi smutno z toho, že to ide smerom, akým sme nechceli,“ uzavrela Luckina matka.

Zdroj: https://www.cas.sk