Pred nedávnom sa na internete objavili nemiestne komentáre od Rómov žijúcich vo Veľkej Británii,ktoré pobúrili samotných členov ĽSNS. Patrik Vosmik sa, ale pre redakciu spravodajstva PRESS.TV vyjadril,že tamojší Rómovia nechcú Kotlebovcom ublížiť ba naopak chceli by sa s nimi iba čisto porozprávať o ich ideológiách a o účele ich návštevy v Londýne.

Ďalej v podcaste dodáva: “Prosím všetkých zúčastnených, aby sa na zhromaždení slušne správali k prívržencom ĽSNS.”

Portál: HLAVNÉ SPRÁVY píše: Bude polícia konať aj proti Rómom, ktorí chcú fyzicky napadnúť poslancov a priaznivcov ĽSNS?

Na sociálnej sieti Facebook, uverejnila stránka pod názvom: LondonTalks-Parlamentné voľby SR 2020, informáciu, že dňa 23.11.2019 Slovákov žijúcich práve v Londýne navštívia zástupcovia ĽSNS a to konkrétne: europoslanec Milan Uhrík, poslanec NR SR Martin Beluský, exposlanec NR SR Milan Mazurek a asistent poslanca Ľubomír Huďo. Ako táto stránka informovala, bude pozývať všetkých zástupcov politických strán na Slovensku. To, že sa majú s ľuďmi stretnúť Kotlebovci, sa avšak nepáči Rómom žijúcim v Anglicku a začali sa organizovať.

Na vyššie zverejnenej Facebook-ovej stránke sa začali Rómovia zástupcom ĽSNS a ľuďom, ktorí chcú prísť s nimi diskutovať, vyhrážať, dokonca aj fyzickou likvidáciou. Teraz Vám prinášame niektoré komentáre od tých, ktorí tak veľmi akceptujú ústavné právo zhromažďovať sa.

Jeden zo ,,spoluorganizátorov“ tohto zoskupenia dal von aj adresu, kde by sa mali Kotlebovci stretnúť spolu s ich priaznivcami a ostatnými ľudmi, ktorí chcú slušne diskutovať.

Nakoľko v pozvánke je napísané Barbican, Rómovia sa ihneď chopili príležitosti a skontaktovali políciu, že v Mestskej hale Barbican sa bude konať zraz ,,fašistov“. Keby to tak bolo, polícia by istotne v liberálnom Anglicku zakročila, pretože by sa to nachádzalo v mestských priestoroch. Bude sa to konať blízko stanice metra Barbican v súkromnom klube – kde, ako uznala samotná polícia, nemôžu zasahovať.

Ako som spomínal vyššie, Rómovia kontaktovali políciu písomne, kde dostali aj písomnú odpoveď, ktorú Vám prinášame aj s prekladom:

,, Vážený Dezider,
ďakujem za túto informáciu a budeme aj príslušne konať.
Dôrazne navrhujeme, že akákoľvek forma protestu musí byt opatrne zvážená, špeciálne okolo identifikovaných miest diania.
Môžem potvrdiť, že sme hovorili so zástupcami štvrte Barbican, okolitými miestami a firmami, ktoré v štvrti sídlia, na tému chystaného meetingu. Potvrdili, že NIKTO z nich nechystá túto udalosť, napriek tomu, že to bolo uverejnené na Facebook-u.
Ako dodatok – po preložení udalosti na Facebook-u – je tam jasne a čisto uvedené, že miesto konania bude zverejnené až krátko pred samotnou akciou – čo si protirečí s oznámenou lokáciou Barbican.
V každom prípade – môžeme potvrdiť, že táto udalosť sa neudeje v mieste Barbican.
Prosím povšimnite si, že my – polícia – nevieme zastaviť či predísť takýmto akciám, ak im to klub/podnik/dejisko povolí.  napriek ich rétorike a ich politickým postojom , nie sú na zozname zakázaných skupín a preto sa nedopúšťajú žiadneho zločinu tým, že organizujú stretnutie.
My – polícia – musíme zostať v takýchto situáciách nezaujatí a neutrálni. Samozrejme – ak dôjde k akémukoľvek porušeniu zákona, zasiahneme podľa potreby.
Čo nás ale zaujíma, je risk ohrozenia  verejného poriadku a samotnej verejnosti v prípade, že by sa takáto akcia uskutočnila.  Preto na Vás nalieham, aby ste sa uistili, že všetci vedia o tejto aktualizácií týkajúcej sa okolitých miest a faktu, že žiadne verejné miesto nevie o tom, že by sa takáto udalosť mala stať.
Ako sme už vysvetľovali – pokračujeme v monitorovaní tejto situácie, ale v tomto čase nie je potvrdené, že by sa takáto udalosť mala stať v zmienenom priestore
S pozdravom
Liam
Polícia mesta Londýn – detektív proti-teroristického oddelenia.

Po útokoch Rómov na sociálnych sieťach sa začali ľudia obávať a začali odriekať účasť na tejto akcií. Tento list je svetlým momentom pre týchto ľudí a môžu byť kludní, že sa im nič nestane, pretože miestna polícia bude toto okolie monitorovať a v prípade potreby adekvátne zasiahne.

Týmto by som chcel ľudí všetkých politických názorov, rás a etník, ktorí pracujú v Anglicku pozvať na toto stretnutie a opakovanie im povedať, že sa ničoho nemusia obávať, povedal jeden z organizátorov London Talks. Bližšie informácie nájdete na FB stránke udalosti: @London Talks-Europoslanec Milan Uhrík (ĽSNS) a Spol. 

Pokiaľ by ste mali nejaké otázky, neváhajte sa obrátiť priamo na vyššie uvedenú stránku. Konkrétne miesto bude uverejnené vo štvrtok.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Spodný článok zdroj: https://blog.hlavnespravy.sk/