PRAHA – Smrteľne jedovatého hada – mambu zelenú, po ktorej sa v českej metropole pátralo po jej utorkovom večernom úniku z bytu v pražskej mestskej časti Hlubočepy, si v piatok všimla v záhradkárskej osade asi 200 metrov od dejiska úteku jedna z obyvateliek. Plaza na úteku po troch dňoch odchytil privolaný zamestnanec.

Informovali o tom české elektronické médiá. Majiteľka plaza, ktorú uštipol, zostáva naďalej v umelom spánku v starostlivosti lekárov, ktorí potvrdili, že podané antisérum jej zaúčinkovalo, avšak sužujú ju ešte iné zdravotné ťažkosti. Podľa informácií Lidovky.cz sa žena nechala uštipnúť zámerne a zanechala list na rozlúčku. Eventuálny chov mamby zelenej podľa Štátnej veterinárnej správy nebol schválený.

Polícia, ktorá už skôr vyzvala občanov na obozretnosť, pokračuje vo vyšetrovaní okolností, ktoré viedli k úteku smrteľne jedovatého hada. Pôvodným domovom tohto rýchleho, útočného a prudko jedovatého plaza je tropická Afrika. V dôsledku toxického jedu hada môže pacient bez liečby zomrieť na následky udusenia spôsobeného ochrnutím dýchacieho svalstva.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV -Zdroj:topky.sk