Bol niekoľko rokov hospitalizovaný v psychiatrickej nemocnici a v poslednom období žil v “terapeutickom spoločenstve”.

Polícia v bavorskej metropole Mníchov zadržala vo štvrtok muža, o ktorom predpokladá, že tento týždeň znásilnil na ulici 11-ročné dievča, pričom mal na hlave masku vlka. Podozrivý Nemec vo veku 43 rokov bol už v minulosti trestaný, okrem iného za sexuálne zneužívanie detí, uviedla agentúra DPA.

Podľa údajov polície sa dievča stalo obeťou znásilnenia v utorok v mníchovskej štvrti Obergiesing. Páchateľ v maske ho stiahol do kríkov, strhol mu batoh a “hrubo sexuálne zneužil”.

Predpokladaného násilníka sa podarilo vypátrať pomocou porovnania stôp DNA so vzorkami v príslušnej databáze, informoval vyšetrovateľ Ignaz Raab. Navyše sú k dispozícii videozáznamy zachytávajúce podozrivého spolu s dievčaťom.

Zadržaný muž bol niekoľko rokov hospitalizovaný v psychiatrickej nemocnici a v poslednom období žil v “terapeutickom spoločenstve”, doplnila na tlačovej konferencii prokurátorka Anne Leidingová.

Martin Bernstein@martinbernstei3

Ein elf Jahre altes Mädchen ist am späten Dienstagnachmittag in vergewaltigt worden. Die Tat ereignete sich laut @PolizeiMuenchen um 16.45 Uhr im Stadtteil Obergiesing “im öffentlichen Raum”. Der Täter konnte entkommen. Nach ihm wird zur Stunde intensiv gefahndet.

Martin Bernstein@martinbernstei3

Der Täter sprach akzentfrei Deutsch und trug eine Wolfsmaske und weiße Latexhandschuhe.