33- ročný muž z Nižného Hrabovca bol uznesením vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou  obvinený zo zločinu útoku na verejného činiteľa, z prečinu  ohrozenie pod vplyvom návykovej látky ako aj z prečinu marenie výkonu úradného rozhodnutia.

V sobotu (13.03.2021) pár minút pred polnocou tento muž ako vodič  viedol osobné motorové vozidlo po štátnej ceste I/18 po Ul. Herlianskej vo Vranove, kde bol   zastavovaný službukonajúcim policajtom. Vodič nielen vozidlo nezastavil,  ale naopak, začal zrýchľovať. Policajt sa z dôvodu bezpečnosti presunul do proti jazdného  pruhu, no  vodič  s vozidlom taktiež prešiel do proti jazdného pruhu a smeroval  priamo na policajta.

Ten v poslednej chvíli odskočil!  Vodič s vozidlom unikal preč, policajná hliadka vozidlo prenasledovala a opakovane zastavovalapomocou svetelného i zvukového zariadenia ako aj značkou STOP na služobnom vozidle. Polícia unikajúce vozidlo nakoniec zastavila.   Vodič bol okrem iného podrobený aj dychovej skúške, výsledok presiahol hodnotu 2 promile.

Kontrolou bolo zistené, že muž viedol vozidlo aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia, koncom roku 2019 mu bol  súdom  uložený doživotný zákaz riadiť motorové vozidlá! Muž bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ na obvineného  spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Zákon pri takýchto  porušeniach zákona  stanovuje pre páchateľa v prípade jeho preukázania viny trest odňatia slobody až na osem rokov.

Informovala o tom dnes PRESS.TV, hovorkyňa KRPZ-Prešov Jana Ligdayová  Foto:Lustračné