Rodičia v Rusku ani len netušili, že sa so synom v zdraví lúčia naposledy. Nechali ho u starých rodičov v Omsku v domnienke, že bude v bezpečí a babka s dedkom (53) sa o neho postarajú. To sa však nestalo.

Starší pár namiesto starostlivosti o 2-ročného vnúčika popíjal. Alkoholická seánsa vyvrcholila v momente, keď začal dôchodca blúzniť o tom, že v synovi jeho dcéry Iriny (21) sa nachádza Satan. Situácia nabrala dramatický spád, keď dieťa vytrhol z manželkinho náručia, ženu vyhnal z domu a bezbranné dieťa hodil do žeravej pece.

Chlapček teraz podľa zahraničných médií bojuje o život. Pri živote ho drží len dýchací aparát, je v kóme a spálených má 50-percent tela.

Za život vďačí susedom, ktorých zburcovala jeho stará mama.

Starší muž sa pokúsil zabiť vlastného vnúčika. Videl v ňom diabla.
Zdroj: Profimedia
„Bolo to otrasné, niečo také robili len gestapáci,“ uviedol vedúci záchranárov, ktorí sa hnali na miesto tragédie. Podľa policajtov bol muž výrazne pod vplyvom alkoholu.
Lekári sa momentálne zo všetkých síl snažia zachrániť malému anjelikovi život, akékoľvek prognózy o jeho stave sú však nemožné, pretože sa môže zhoršiť z minúty na minútu.
Alarmujúce je, že v Rusku ide už o druhý takýto prípad za posledné tri mesiace. Podobný scenár sa totiž koncom januára odohral v Chakaskom regióne pri 11-mesačnom dieťati.