Uplynulý týždeň došlo priamo na ulici k obrovskej tragédii. Dvaja policajti, ktorí boli pod vplyvom akoholu, začali zo zábavky strieľať do plechoviek pred obytným domom. Pri nerozvážnom počine postrelili aj 5-ročného chlapčeka, ktorý v pondelok zraneniam podľahol. Incident vyhnal do ulíc ľudí, ktorí sa domáhajú spravodlivosti.

Počas uplynulého týždňa došlo v ukrajinskom meste Perejaslav-Chmeľnyckyj, 80 kilometrov vzdialeného od Kyjeva, k obrovskej tragédii. Dvaja policajti si vymysleli pod vplyvom alkoholu zábavku, počas ktorej strieľali do plechoviek pred obytným domom. Počas tohto neuváženého činu bol postrelený len 5-ročný chlapček Kyrylo Tljavov, ktorý bol okamžite prevezený do nemocnice. Napriek operácii však v pondelok podľa informácii agentúry Reuters svojim zraneniam podľahol.

V utorok polícia oboch policajtov zatkla a obvinila zo smrti chlapčeka. Otrasný incident vyvolal u ľudí takú nevôľu, že sa ešte počas utorka zhromaždili na proteste pred Ministerstvom vnútra a žiadajú odstúpenie ministra Arsena Avakova, ktorý sa doposiaľ ku tragédii nevyjadril. Rezignovať sa však rozhodol šéf polície, ktorý požiadal o prevelenie na Donbas, aby pomohol ukrajinskej armáde bojovať s proruskými separatistami.

Nespokojní obyvatelia zapaľujú pred budovou sviečky a pribúdajú aj plyšové hračky pre malého anjelika. Nechýbali však ani rozhorčené transparenty s nápismi “Polícia zabíja ľudí”. K situácii sa vyjadril aj novozvolený prezident Zelenskyj, ktorý všetkých ubezpečil, že v tomto prípade nebude žiadna snaha veci zakryť a tragédia sa stane výstrahou pre tých, čo sa majú zodpovedne starať o bezpečnosť občanov.

Zobraziť obrázok na Twitteri

Zobraziť obrázok na Twitteri

Kyiv Post

@KyivPost

Nearly 200 people gathered outside the Interior Ministry in on June 4 to protest the killing of a 5-year-old boy who was allegedly shot by drunken police officers.

Some activists also demanded that Interior Minister Arsen Avakov resign.https://buff.ly/2EPEyZO 

Zobraziť ďalšie Tweety od používateľa Kyiv Post

112 News@112NewsFeed

Five-year-old boy dies from injuries allegedly caused by officershttps://112.international/ukraine-top-news/five-year-old-boy-dies-from-injuries-allegedly-caused-by-police-officers-40352.html 

Five-year-old boy dies after being shot by policemen

Medical workers reported that

112.international

Zobraziť ďalšie Tweety od používateľa 112 News

AFP news agency

@AFP

Ukraine has arrested two policemen on suspicion of shooting dead a five-year-old boy while drunk in a case that has sparked outrage over lingering corruption and impunity in the forcehttp://u.afp.com/JdTT 

Ukraine cops arrested over drunken shooting of 5-year-old boy

Ukraine cops arrested over drunken shooting of 5-year-old boy

france24.com