Na opitú učiteľku Katarínu (52) zavolal policajtov starosta: Ľudia v dedine sú ŠOKU! Prečo vlastne pila?!

Poriadne si zavarila! Učiteľku a zároveň riaditeľku škôlky v obci Mlynica prichytili v práci opitú. Fúkať jej dávali policajti, ktorých poslal za ženou starosta obce. Telefonovať mu mal anonym. V škôlke bolo v tom čase 18 detí, polícia už ženu obvinila z prečinu pod vplyvom návykovej látky. Ľudia z dediny sú v šoku, u učiteľky s dlhoročnou praxou totiž nič podobné nezažili.

Katarínu (52) načapali policajti opitú ešte minulý piatok popoludní. Žena nafúkala 1,67 promile. “Nehnevajte sa, nemám vám čo k tomu povedať. Pani riaditeľka je skvelá pedagogička a skvelý človek. Všetkým je nám ľúto, čo sa stalo, ona sama sa z toho nemôže spamätať,” hovorila so slzami v očiach kolegyňa hriešnice.

 

Správa o nešťastnici poriadne rozvírila atmosféru v Mlynici. Ťažko by ste však hľadali človeka, ktorý by na Katarínu povedal krivého slova. “Poznám ju dosť dlho, učila aj moje deti. Vždy to bola veľká profesionálka a veľmi milý človek. Myslím si, že išlo o jednorazové zlyhanie. Je však pravda, že nevieme, čo sa mohlo odohrávať v jej duši,”zverila sa nám jedna z mamičiek.

Opitá učiteľka od incidentu do práce nechodí, čerpá dovolenku. Podľa našich informácií sa jej zlyhanie mimoriadne dotklo a cíti sa previnilo.“Starosta nemal na ňu volať policajtov. Chápem, že išlo o ohrozenie detí, hlavné je, že sa im nič nestalo. Podobné veci by sa mali vždy riešiť bez humbuku. Katka tu učila cez 20 rokov, nezaslúžila si to,”krútil hlavou sused žijúci pri materskej škole.

Oslovili sme aj starostu obce, ktorá je zriaďovateľom materskej školy Júliusa Vachmanského. Ten priznal, že na učiteľku zavolal políciu on, pretože ho upozornil anonym. O vyvodení zodpovednosti však zatiaľ nehovorí. “Nemám zatiaľ žiadne vyrozumenie od polície, ani z iných orgánov, tak zatiaľ nemám dôvod robiť závery,” reagoval.

V čase incidentu mala učiteľka na starosti 18 detí, všetky vo veku od dvoch do 6 rokov. Podľa polície mohla ohroziť ich život a zdravie. “Poverený príslušník už vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Už bol podaný návrh na obžalobu,” uviedla Jana Ligdayová, hovorkyňa polície v Prešovskom kraji.

 

Incident u riaditeľky v Mlynici mal byť jej prvým počas dlhoročnej praxe. Ak by to bolo naopak, zrejme by o tom vedeli aj kontrolóri z Inšpektorátu práce. “Nemáme vedomosť, že na pracovisku dochádzalo k porušovaniu zákona,” uviedol Peter Klec, vedúci Inšpektorátu v Prešove.

Redakcia Spravodajstvá PRESS.TV -Zdroj https://www1.pluska.sk/krimi/opitu-ucitelku-katarinu-52-zavolal-policajtov-starosta-jej-prehresku-su-ludia-soku-zenu-totiz-nedaju-dopustit-preco-teda-pila?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_campaign=plus1den&tqid=0afvYXgpXx4BrwzLqOhHQuGp0ZZG9QGEON.HOfQdZQ%24%24