Prípad sexuálneho zneužívania, kde obeťami mali byť maloleté deti, riešia policajti z Nového Mesta nad Váhom. Lekár z piešťanskej nemocnice mal údajne zneužívať nielen dievčatá, ale i chlapcov.

Problém so zákonom môže mať gynekológ, ktorý v piešťanskej nemocnici pracuje necelý rok. Polícia zbierala informácie niekoľko mesiacov, vypočúvala údajné obete, skladala mozaiku a nakoniec vyšetrovateľ rozhodol.

“Uvedenej osobe bolo vznesené obvinenie,” uviedla trenčianska policajná hovorkyňa Danka Adamíková.

Gynekológ je podľa informácií Televízie Markíza obvinený z trestného činu zneužívania a ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Zneužívať mal dvanásť až trinásťročné dievčatá a dokonca aj maloletých chlapcov. Stretával sa s nimi na Myjave, odkiaľ pochádza. S obvineným lekárom sme sa chceli rozprávať osobne.

Lekárovi sme volali aj na číslo, ktoré má zverejnené na sociálnej sieti. Na telefonáty nereagoval. O informácie sme teda požiadali riaditeľa nemocnice. Ten sa s nami ochotne stretol, no o obvinení gynekológa údajne nepočul.

Gynekológ sa mal podľa našich informácií stretávať aj s dvanásťročnou dievčinou, ktorá s ním údajne v štrnástich otehotnela. Dieťa má mať deväť mesiacov.

Matka dievčiny na kameru hovoriť nechcela. Tvrdí, že nevedela o tom, že jej dcéra chodí s lekárom, no zároveň podotkla, že jej ľahostajný nebol a sama ho vraj vyhľadávala. S dieťaťom teraz žije v centre pre deti a rodiny.

“Vzhľadom na momentálny priebeh procesných úkonov a citlivosť prípadu sa nebudeme k veci vyjadrovať,” dodala Adamíková.

VIDEO NÁJDETE TU-https://www.tvnoviny.sk/domace/1989735_obvinili-gynekologa-z-piestan-podla-policie-mal-zneuzivat-12-az-13-rocne-dievcata?fbclid=IwAR2SO_Mpjc8NKC6l2PbQ_CQ9jORJr3V_6pkGm2vTENF1WyjD5Gp4Kumw8io

Zdroj:https://www.tvnoviny.sk