Chlapca si vyhliadol päťmetrový plaz.

Pytón zaútočil na malého chlapca.

Pytón zaútočil na malého chlapca.Foto: Twitter/mystatenews

Statočný otec zachránil svojho synčeka. Evan Thompson a jeho štvorročný syn Clifford na tento hrozný zážitok nikdy nezabudnú. Chlapca si vyhliadol skoro päťmetrový pytón ako svoju obeť a chcel ho zožrať. Pohotový otec však našťastie zakročil, píše Daily Mail.

Pytón sa priplazil na záhradu rodiny, ktorá žije v Airlie Beach v austrálskom Queenslande. Štvorročnému chlapcovi sa obtočil okolo nohy, zahryzol sa a začal ho ťahať preč. Otec spozornel, keď začul chlapcov krik. “Clifford sa držal okraja chodníka, zatiaľ čo ho chcel had doslova odtiahnuť,” uviedol Thompson.

Otec hada udrel. Ten sa však nevzdal a po chvíľke chlapca opäť silno stisol a snažil sa ho znovu odtiahnuť. “Udrel som ho do hlavy, ale počas sekundy alebo dvoch sa spamätal a zahryzol sa synovi do nohy,” opísal chvíle hrôzy Thompson. Bál sa, že syna odtiahne do kríkov a tam ho uškrtí. Hada chytil za hlavu a snažil sa mu otvoriť čeľuste, aby Clifforda oslobodil z jeho zovretia.

To sa podarilo, ale had sa po chlapcovi začal opäť štverať. Manželka s kamarátkou priniesli nakoniec veľké kladivo. “Už som sa s hadmi potýkal, ale žiadny z nich nebol tak veľký. Máme ešte trojročnú dcéru, sme radi, že si nevybral za obeť ju,” povedal Thompson.

Chlapca po strašnom útoku previezli do nemocnice. Vyčistili a zošili mu ranu. Lekári očakávajú, že sa čoskoro zotaví.

Zdroj:https://www.tvnoviny.sk