Iba 19-ročná žena si na pôrodnej sále prešla peklom. Aj napriek tomu, že u nej nastali komplikácie, lekári ju upokojili, že všetko prebehne v poriadku a nemusí si robiť žiadne starosti. Opak bol však pravdou. Mamička, tešiaca sa na svoje milované bábätko, sa tak musela zmieriť s veľkou tragédiou.

Hrozivý prípad sa stal v Južnej Afrike, pričom Kagiso Kgatla sa nachádzala v šiestom mesiaci tehotenstva. Lekári však rozhodli, že je nutný okamžitý pôrod, aby malo bábätko aspoň minimálnu šancu prežiť, ale v inkubátore. Na pôrodnej sále však prišlo k nočnej more každej matky.

Z mamičky totiž vyšla iba hlavička bábätka. Doktori sa rozhodli konať a vytiahnuť ju, nechtiac však hlavu bábätka oddelili od zvyšku tela. To však ostalo v tele mladej rodičky ďalších 24 hodín! ,,Doktor prišiel a povedal, že mám tlačiť. Tlačila som a tlačila, ale nič. Potom povedal, že vidí hlavičku. Od personálu si vypýtal veľké lyžice. Vtedy vytiahol von hlavičku môjho bábätka. Telo ostalo vnútri,” opísala pôrod zlomená prvorodička pre televíznu stanicu enca.com.

Mladá žena chce nemocnicu Tambo Memorial Hospital žalovať za nedbanlivosť. ,,V tomto konkrétnom prípade hlavička sama vyliezla a chceli sme zistiť, či ju bude nasledovať zvyšok tela, ale nestalo sa,” obhajoval pôrodník Dr. Gilbert Anytei svoje konanie.

Zdroj: enca.com  |  Foto: YouTube, Pixabay

zdroj:https://hitky.sk/