Policajti cieľového pátrania úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru počas medzinárodnej policajnej akcie LUXURY DOG zadržali dňa 5.2.2019 v skorých ranných hodinách na základe Európskeho zatýkacieho rozkazu talianskeho justičného orgánu v Rimini dvoch slovenských občanov, ktorí sú dôvodne podozriví zo zločineckého zoskupenia zameraného na nelegálny obchod s domácimi zvieratami a to falšovaním ich pôvodu a následným nelegálnym podvodným predajom v Taliansku, pričom na jednom predanom zvierati dochádzalo v zločineckej skupine k obohateniu o 1500 až 2000 EUR.

Zadržanie osôb bolo úzko koordinované v rámci medzinárodnej policajnej spolupráce ENFAST (European Network Fugitive Active Search Teams) a Národnej ústredne SIRENE, nakoľko v rovnakom čase prebiehali rozsiahle policajné akcie na území Talianska.

Bezprostredne po zadržaní osôb boli v spolupráci s KR PZ v Nitre vykonané ďalšie procesné úkony požadované talianskou prokuratúrou. Obe zadržané osoby Alena O. a jej syn Ján S. boli umiestnené do cely predbežného zaistenia.

Sudca KS Nitra dňa 07.02.2019 rozhodol o umiestení zadržaných osôb do tzv. vydávacej väzby pre potreby justičných orgánov v Taliansku. Talianska polícia dňa 06.02. 2019 o tejto úspešnej medzinárodnej policajnej akcii informovala na mimoriadnej tlačovej konferencii.

 

Redakcia spravodajstva PRESS.TV  Zdroj Polícia Slovenskej republiky facebook