Celé Slovensko je pobúrene nad verdiktom senátu Okresného súdu Bratislava I,ktorý vymeral Jurajovi Hossovi smiešnych 6 rokov nepodmienečného trestu odňatia slobody.

Pred nedávnom dobil na smrť Róm  neroma v Dobšinej a práve jemu hrozí trest odňatia slobody na 20 rokov až doživotie. Ide o dvojaký meter?  Poďme si pekne poporiadku  prejsť obidva prípady začnime Jurajom Hossom.

Juraj H. čelí obžalobe v súvislosti s napadnutím filipínskeho občana Henryho Seraficu Acordu z mája 2018. Incident sa odohral v sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách na Obchodnej ulici v Bratislave. Acorda sa vtedy zastal dvoch žien, ktoré obťažoval práve 28-ročný Juraj.

Ten Acordu následne napadol a kopol ho do hlavy, na základe čoho Filipínec 31. mája zomrel v nemocnici. Podľa obžaloby došlo v súvislosti s kopnutím na zemi ležiaceho Henryho k zakrvácaniu do mozgu, čo spôsobilo ťažký opuch a následnú mozgovú smrť. Obhajca obžalovaného však spochybňuje kvalifikáciu skutku. “Mám za to, že žaloba nebola podaná dôvodne, čo budeme v konaní preukazovať,” vyhlásil. Na začiatku pojednávania tiež žiadal vylúčiť z pojednávacej miestnosti verejnosť, čomu súd nevyhovel.

 

22 ročný Róm Ondrej 

Z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinili 22-ročného Ondreja z okresu Rožňava, ktorý v sobotu (16. 3.) v noci dobil na smrť 28-ročného muža. Hrozí mu až 20 rokov za mrežami. 

 

Stalo sa to krátko po 22. hodine na miestnej komunikácii pred pohostinstvom v Dobšinej v okrese Rožňava. Obvinený podľa policajtov muža silno udieral niekoľkokrát do hlavy drevenou bukovou metrovicou a muž na mieste podľahol zraneniam. Obvinený bol už za násilie odsúdený pred niekoľkými rokmi
V prípade obvineného  rómského chlapca si steda počkáme  na verdikt súdu. O prípad sa zaujíma redaktor spravodajstva PRESS.TV  Erik Hilár Lakatošovie
redakcia spravodajstva PRESS.TV