BRATISLAVA – Skutočne tragický deň pre Slovensko. Pri zrážke nákladného auta s autobusom zahynulo doposiaľ 13 ľudí a niekoľko ďalších je zranených. Premiér Peter Pellegrini okamžite ukončil pracovnú cestu a smeruje späť na Slovensko. Ministerka Denisa Saková mieri na miesto nešťastia. Politici vyjadrili rodinám úprimnú sústrasť.

Premiér Pellegrini uviedol, že po nehode autobusu pri Nitre ukončil svoju návštevu Cypru a vracia sa na Slovensko priamo na miesto činu. Na mieste nehody je už ministerka vnútra Denisa Saková a mieri tam, šéfka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská aj minister dopravy Arpád Érsék. Viacerí politici vyjadrili úprimnú sústrasť pozostalým.

Zasiahlo nás to všetkých

Správa zasiahla aj prezidentku Zuzanu Čaputovú. „V týchto chvíľach sme myšlienkami s rodičmi, ktorí prišli o svoje deti, o svojich drahých a blízkych. Myslíme tiež na zranených a na to, aby dostali najlepšiu možnú pomoc a opateru. Všetci dúfame, že počet obetí už nebude narastať,“ uviedla prezidentka na sociálnej sieti a vyzvala ľudí, aby jazdili opatrne. 

Fatálna nehoda autobusu pri

Cítim nesmiernu ľútosť

Pellegrini je momentálne na ceste z Cypru priamo na miesto činu. „Okamžite som ukončil moju oficiálnu návštevu Cypru a vraciam sa na Slovensko priamo na miesto tragédie,“ uviedol premiér, ktorý hovoril s ministerkami zdravotníctva aj vnútra. „Dal som im príkazy, aby koordinovali činnosť záchranných a bezpečnostných zložiek. Cítim nesmiernu ľútosť k všetkým obetiam a vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým,“ dodal. 

Fatálna nehoda autobusu pri

Obrovská tragédia

Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadrili viacerí politici. „Úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a zasiahnutým dnešnou tragickou nehodou pri Nitrianskych Hrnčiarovciach,“ napísal na sociálnej sieti líder SaS Richard Sulík. „Veľká podpora v myšlienkach rodinám zasiahnutých touto strašnou tragédiou. Veľa síl a skoré uzdravenie zraneným. Prosím, podporme v myšlienkach a kto poznal osobne aj ľudsky,“ uviedol líder Dobrej voľby Tomáš Drucker. 

Fatálna nehoda autobusu pri

Úprimnú sústrasť vyjadrila aj Demokratická strana či líder KDH Alojz Hlina. „Hnutie OĽANO vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám obetí dnešnej tragickej dopravnej nehody v okrese Nitra. Slovami sa nedá opísať šok a smútok nad nečakanou stratou najbližších príbuzných a priateľov, väčšinou študentov stredných škôl, preto im venujme tichú modlitbu a spomienku,“ reagovalo hnutie. 

Fatálna nehoda autobusu pri

Niektoré informácie hovoria o tom, že autobus bol plný stredoškolákov. „Naše hnutie vyjadruje hlbokú a nesmiernu ľútosť nad stratou mladých a zbytočne zmarených životov. Všetkým pozostalým a rodinám vyjadrujeme úprimnú sústrasť,“ napísal na Facebooku Boris Kollár. „Tragédia, ktorá sa dnes stala na zlatomoraveckej ceste, sa nedá opísať slovami,“ uviedol Richard Raši. 

Fatálna nehoda autobusu pri

Tragická nehoda sa stala dnes v poobedňajších hodinách. Dopravná nehoda sa stala na zlatomoravskej ceste I/65 neďaleko Malanty pri Nitre. Podľa doterajších informácií sa malo nákladné vozidlo zraziť s autobusom. Zatiaľ je hlásených 12 mŕtvych a 17 zranených. Na mieste zasahuje takmer 30 hasičov, sanitky a vrtuľník. Hasiči predpokladajú, že počet mŕtvych by sa mohol zvyšovať. 

Zdroj:https://www.topky.sk/