Išiel na návštevu k svokrovcom, no o pár hodín skončil v nemocnici. Otca dvoch dcér napadli v obci Banské v okrese Vranov nad Topľou traja bratia. Najmladší z nich má iba 16 rokov.

Pán Rudo si večer všimol, že sa mu niekto zakráda po dvore. Mladíkov spoznal a na druhý deň sa vybral za ich rodičmi. Rozhorčilo ho, že po dvore chodili večer o 23.00 h.

V ten deň prišla k nemu na návštevu dcéra s manželom Romanom. Ten im vyrozprával, čo sa minulú noc stalo. Dcéru to nahnevalo a tak sa za nimi vybrala aj ona. Po ostrej výmene názorov sa na lúke strhla bitka. „Bili ho, hlavu mu roztrieskali,” povedala so slzami v očiach Romanova svokra.

Pán Rudo, ktorému zbili zaťa.
Pán Rudo, ktorému zbili zaťa.Foto: TV Markíza

Romana napadli traja muži, bitka vraj netrvala ani päť minút. Teraz bojuje o život v košickej nemocnici. „Pacient k nám bol privezený s ťažkým poranením hlavy a mozgu, teda bolo potrebné ho operovať, momentálne je stále v umelom spánku a jeho zdravotný stav zostáva aj naďalej vážny,” povedala nám hovorkyňa košickej nemocnice L. Pasteura Ivana Vaněková.

Romanovej manželke nevadí, že bude mať následky. Želá si iba to, aby sa prebral.

Rodičia bratov, ktorí na Romana zaútočili drevenými doskami a lopatou, ale príbeh rozprávajú inak. Mladí muži vraj bránili svoju matku, ktorú mal počas rodinnej hádky Roman so svokrom napadnúť.

Matka útočníkov nám povedala, že vraj do nej kopol. „Jak mali zareagovať moji synovia? Moji synovia sa zľakli, že ma zabijú,” konštatovala. Otec útočníkov tvrdí, že jeho deti museli mamu brániť

Obvinených mužov stíhajú na slobode. Ak sa im preukáže vina, hrozí im trest štyri až desať rokov. V prípade mladistvého ide o polovičnú trestnú sadzbu.

Video nájdete TU-https://www.tvnoviny.sk/domace/1982152_otca-dvoch-dcer-napadli-doskami-a-lopatou-traja-bratia-najmladsi-bol-iba-tinedzer?fbclid=IwAR1EyvuX837vhT5srlTFsQu6C97O1f5u_Xr

Zdroj:https://www.tvnoviny.sk/