Dvadsaťpäťročný muž vo štvrtok popoludní prepadol s pištoľou v ruke predajňu oblečenia v Prahe na Žižkove a znásilnil predavačku.

Polícia muža na mieste zadržala. Pištoľ bola nefunkčná maketa a muž bol pod vplyvom pervitínu. Za znásilnenie a lúpež mu hrozí až desať rokov väzenia. Kriminalisti podajú podnet na vzatie muža do väzby, o čom bude rozhodovať súd. ČTK to v piatok povedal hovorca pražskej polície Jan Daněk.

Muž prišiel do obchodu s pištoľou v ruke a chcel si vziať z pokladne peniaze. To sa mu nepodarilo, tak donútil predavačku odísť do skladu obchodu a začať ho prehľadávať. Predavačku potom s pištoľou pri hlave znásilnil. Neskôr sa vyzliekol a začal si skúšať rôzne oblečenie.

Udalosť v predajni nahlásil majiteľ obchodu. Potom, čo vstúpil do predajne, mu jeho zamestnankyňa povedala, že ho nemôže obslúžiť a prstami rúk naznačila zbraň. Muž potom pred obchodom vytočil linku 158 a prípad nahlásil. Policajti do predajne vstúpili a agresora našli schovaného v zadnej miestnosti za stolom. Muža zadržali za použitia donucovacích prostriedkov.

redakcia spravodajstvahttps://www.presstv.skZdroj:https://www.cas.sk/