Údajný otcovrah je za mrežami. Policajti ho obvinili už v piatok. Za vinu mu dávajú vraždu otca, ktorého našli pri zhorenom aute na poľnej ceste za dedinou. Ľudia v obci neďaleko Bardejova tomu nechcú uveriť.

Bez jediného slova prešiel v pondelok na prešovskom Okresnom súde v sprievode policajtov okolo novinárov. Imricha (31) navrhli policajti stíhať väzobne. Prokurátor sa s návrhom stotožnil a vyhovel im aj súd.

Zhorené auto a pri ňom obhorené mužské telo našli ešte v nedeľu 29. decembra ráno na poľnej ceste, asi kilometer od obce, v ktorej býval. Pitva potvrdila, že 57-ročný Imrich, pracovník obecného úradu v obci Zlaté, umrel po viacerých úderoch do hlavy. Až potom,  ktosi auto podpálil, aby zahladil stopy. Po trinástich dňoch policajti potvrdili, že majú páchateľa.

Zavraždeného Imricha už skôr opustila manželka, no spolu vychovali štyri deti. A práve jeden z nich, otcov menovec, mu podľa polície siahol na život.

Zhorené auto.
Zhorené auto.Foto: TVNOVINY.sk

Ľudia v obci sú i naďalej nezhovorčiví. O tom, či syn mohol zavraždiť vlastného otca, radšej nechcú ani len hovoriť.

Imricha pochovali na miestnom cintoríne nad dedinou, teda na mieste, kam sa v osudný deň pôvodne vybral zapáliť sviečku na hrob svojej matky.

Syna zavraždeného, ktorý žil a pracoval v Martine, zo súdu odviedli do cely. Ak mu dokážu vinu, hrozí mu až 20-ročné väzenie a dokonca doživotie.

VIDEO NÁJDETE TU-