Keegan (†6), Tilly Rose (†4), Olly (†2) a Riley (†8)

Obrovská tragédia, z ktorej sa bude celá rodina, susedia, priatelia aj spolužiaci spamätávať azda do konca života. V rodinnom dome uhoreli milujúcim rodičom štyri malé detičky.

Podľa britského denníka Mirror bude zrejme príčinou požiaru unikajúci plyn. Ľudia zo susedstva však hovoria, že požiar vypukol práve v detskej izbe. Natalie Unittová (24), matka detí stihla v šoku na poslednú chvíľu vyskočiť z okna aj so svojim manželom. Ten zobral v rýchlosti na ruky ich najmladšieho dvojročného syna Jacka.

V rodinnom dome v Anglicku zahynuli 4 detičky.
V rodinnom dome v Anglicku zahynuli 4 detičky.
profimedia.cz

Pocit bezmocnosti a zúfalstvo – to cítila matka, ktorá sa na ulici pozerajúc na horiaci dom zosypala. Požiar domu bol taký mohutný, že malým detičkám:  Riley (†8), Keegan (†6), Tilly (†4) a Olly (†3), už viac nebolo pomoci. Plamene ich pohltili zaživa.

Detičkám sa z horiaceho pekla nepodarilo uniknúť.
Detičkám sa z horiaceho pekla nepodarilo uniknúť.
Facebook

Natalie (24) jej manžel Chris (28) a dvojročný Jack sa momentálne nachádzaj v nemocnici. Počas úniku z horiaceho pekla sa nadýchali dymu a na tebe majú popáleniny. Našťastie sú všetci traja mimo ohrozenia života.

Výpovede susedov

Tragédia však zasiahla nie len rodinu, ale celé susedstvo. Na ďalší deň sa v blízkosti domu zišli susedia, ktorí si uctili malinké obete požiaru. Okolo domu rozložili plyšové hračky s dojímavými odkazmi. Ako prezradili britskému denníku, Natalie sa z tejto tragédie bude spamätávať veľmi dlho. „Na škole ju šikanovali. Jej snom bolo založiť si veľkú rodinu a dať jej všetku svoju lásku. To sa jej aj podarilo. No skončilo to tragédiou,“ prezradila jedna susedka.

Susedia kladú pred zhorený dom plyšových macíkov.
Susedia kladú pred zhorený dom plyšových macíkov.
profimedia.cz
Podľa druhej zas v čase požiaru vybehla na ulicu, najprv beznádejne kričala, no po chvíli bola zrazu veľmi kľudná. „Utrpela šok, mala nepríčetný pohľad. Nevedela, čo má robiť,“ priznala so súcitom denníku.