POZOR, NEVHODNÉ PRE SLABŠIE POVAHY! HROZIVÉ ZÁBERY

Čítanie len pre silné žalúdky! Štefan Svitek († 29) je beštiálny vrah, akého Československo nepamätá. V deň svojho vyčíňania nepoznal žiadne hranice. Opojený alkoholom a so sekerou v ruke postával nad manželkou Máriou a dvomi malými dcérami. Čo nasledovalo potom, sa dá len ťažko opísať.

Sex mal aj s dobytkom

Štefan Svitek strávil detstvo v osade Kysuca v nie príliš závideniahodných podmienkach. Agresívnemu správaniu sa učil už odmalička od svojho otca. Ten holdoval častej konzumácii alkoholu, ktorý v ňom prebúdzal agresiu a hnev. Svoje útočné správanie si vybíjal na všetkých rodinných príslušníkoch, najviac však na manželke. Neprípustné správanie si tak zobral k srdcu aj sám Štefan, ktorý v ňom nevidel nič neobvyklé.

Netrvalo dlho a Štefanovo správanie začalo naberať na krutosti. Už ako 10-ročný priviazal mačku k osiemu hniezdu či zabalil žabu do handier a zapálil. Týranie zvierat prerástlo v sexuálne chúťky. Od dvanástich mával príležitostný sexuálny styk s dobytkom. Okrem toho im však aj naďalej spôsoboval enormnú bolesť. Kravy rezal na pohlavných orgánoch a vemenách, cudzia mu nebola ani kastrácia býkov.

Raz, keď nemal poruke nôž, mu do ruky padla rozbitá žiarovka, ktorou následne býkovi odrezal semenníky. Bolesť však spôsoboval aj sám sebe. Ako vravel, vyžíval sa v tom, keď on alebo niekto, komu ubližoval, trpel. Do bradaviek a semenníkov si zvykal pichať ihly, hrdzavým drôtom sa potom rezal na bruchu. Do konečníka si strkal rôzne predmety, aby mu spôsobovali čo najintenzívnejšiu bolesť.

Na mieste činu to vyzeralo ako z hororu.
Zdroj: kriminalistika

Štefan Svitek bol ženatý s Máriou. Tá z predchádzajúceho manželstva mala už jednu dcéru. So Štefanom mala tiež jedno dieťa, no druhé ich spoločné nosila pod srdcom. Manželka poznala jeho povahu, vedela, aký je, najmä keď je opitý. Spolu s deťmi sa pred ním zvykla zamykať v spálni. Tak to bolo aj v osudný deň.

Štefan celý deň popíjal v práci a akoby mu vôbec nestačilo, nejaký čas strávil aj popíjaním so svojimi kamarátmi v krčme. Keď sa konečne dostavil okolo 23. hodiny domov, reakcia jeho ženy ho zaskočila. Tá mu povedala, aby sa vrátil tam, odkiaľ prišiel. Táto veta v ňom vyvolala agresívnu reakciu, a tak sa vzdal, odišiel po sekeru a dvere sa rozhodol otvoriť násilím. Keď ich vylomil, v posteli našiel manželku s deťmi.

Tá však pokojne ležala a vôbec si ho nevšímala. To ho rozzúrilo ešte viac. V tom momente chytil sekeru a niekoľkokrát ňou zatínal manželke do hlavy. Keď sa začali budiť na krik jeho dcéry, to isté urobil aj s nimi. Ak si myslíte, že toto je všetko, tak sa mýlite. Smrťou sa to vôbec neskončilo.

Sekerou ťal do hláv ako zmyslov zbavený.
Sekerou ťal do hláv ako zmyslov zbavený.
Zdroj: archív polícia

Z manželky vybral plod dieťaťa

Štefanovi nestačilo, že jeho rodina leží bezvládne v kaluži krvi a konal ďalej. „Prebudila sa jeho sexuálna úchylka a vrah začal besnieť. Všetky telá rozštvrtil a niekoľkokrát sa nad nimi ukojil. Manželku vyzliekol, sekerou a nožom jej otvoril hrudník a brucho. Odrezal jej oba prsníky a vnútornosti porozhadzoval okolo seba. Nezastavilo ho ani pokročilé štádium tehotenstva jeho ženy. V jeho rukách skončil aj plod ešte javiaci známky života, ktorý rozrezal žiletkou a takisto z neho povyberal všetky vnútornosti. Rovnako pokračoval aj v prípade oboch dcér – 4- a 6-ročnej, ktoré už mŕtve pohlavne zneužil a vypitval,“ píše sa na stránke kriminalistika.eu.

A chcete vedieť, čo s mŕtvymi telami urobil potom? Bezcitne ich nahádzal do vreca. Po vražde utiekol do rodičovského domu. Na druhý deň sa chcel obesiť. Povraz sa však pretrhol a Svitek spadol na zem. Rozhodol sa odísť. Zamieril smerom k osade Sedmák. Po ceste uvidel auto Verejnej bezpečnosti, ku ktorému zamieril a k všetkému sa priznal.

A amoku nemal problém rozpárať aj vlastné deti.
A amoku nemal problém rozpárať aj vlastné deti.
Zdroj: archív polícia

Polícia neverila vlastným očiam

Keď prišla polícia na miesto činu, neverila vlastným očiam. Interiérom sa už šíril neznesiteľný zápach. Po celom dome boli rozhádzané vnútorné orgány, steny a dlážka boli ostriekané krvou a obsahom z čriev. Krajský súd uznal Štefana Sviteka za vinného z obzvlášť brutálnej trojnásobnej vraždy a za jeho beštiálne vyčíňanie ho poslal na trest smrti. 8. júna 1989 bol rozsudok vykonaný. Svitek sa tak stal posledným popraveným v Československu.

Zdroj:https://www1.pluska.sk