Hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky a Obvodného oddelenia Policajného zboru Košice Nad jazerom boli vyslané do jedného z centier pre ľudí bez domova v Košiciach, kde podozrivá osoba po tom, čo sekerou poškodila rôzne zariadenie v areáli centra, sa so sekerou a nožom v ruke mala tam prítomným osobám vyhrážať zabitím.

Po príchode hliadok sedel podozrivý muž so sekerou a nožom v ruke v areáli centra a naznačoval útok proti policajtom. Výzvy policajtov muž spočiatku nerešpektoval, preto policajti v zmysle zákona o Policajnom zbore využili oprávnenie hrozbu zbraňou a použitie zbrane. Po následných opakovaných výzvach a komunikácii s jedným zo zasahujúcich policajtov muž položil sekeru aj nôž na zem, a od svojho protiprávneho konania upustil.

Muž bol počas vykonávania potrebných procesných úkonov podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,82 mg/l alkoholu v dychu (1,71 promile) a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Nad jazerom 34-ročného Emila z Košíc obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Fotka Polícia Slovenskej republiky.
Fotka Polícia Slovenskej republiky.
Fotka Polícia Slovenskej republiky.
Redakcia spravodajstva PRESS.TV Zdroj:Polícia Slovenskej republiky