BRATISLAVA – Vyšetrovací tím HMLA od rána zasahuje v Bratislave aj v nitrianskych Hrnčiarovciach u Norberta Bödöra a viacerých sudcov.

Národná kriminálna agentúra od rána zasahuje na viacerých miestach. Podľa informácií televízie Joj NAKA zasahuje aj u Moniky Jankovskej a jej sestry Andrey Haitovej. Okrem toho sa akcia koná aj u nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödora v nitrianskej časti Hrnčiarovce. Celá ulica je uzavretá, polícia tam zasahuje od šiestej rána. 

Podľa našich informácií robia vyšetrovatelia domové prehliadky u viacerých sudcov aj prokurátorov. Nikoho nezadržiavajú.

„Ide o domové prehliadky a prehliadky iných priestorov na rôznych miestach Západného Slovenska. Viac informácií nie je možné poskytnúť,“ povedal hovorca policajného prezídia Michal Slivka. 

Styky s Kočnerom

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská sa vzadal svojej funkcie potom, ako sa prezradilo, že komunikovala s obžalovaným v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Marianom Kočnerom. Jankovská popierala, že by sa s Kočnerom poznala.

Z aplikácie Threema, ktorú senát Ruženy Sabovej uznal ako zákonný dôkaz, vyplýva, že Jankovská mala vybavovať rozhodnutia aj v kauze falšovania zmeniek v prospech obžalovaného Kočnera. Kočner ju nazýval “opička”.

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör mal podľa výpovede Petra Tótha spolufinancovať sledovanie novinárov, medzi ktorými bol aj zavraždený Ján Kuciak. Ten sa vo svojich článkoch venoval prevažne Kočnerovi, no nevynechal aj podnikateľa. 

MIMORIADNE Veľká akcia NAKA:

Bödör vypovedal aj ako svedok v prípade novinárovej vraždy. Splnomocnenec rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic po jeho výpovedi povedal, že podnikateľ by mal byť stíhaný pre krivú vypoveď. 

Zdroj:https://www.topky.sk