Včera (dňa 19. mája) dovolila matka maloletého Vratislava jeho otcovi Vladimírovi na dve hodiny vziať do ZOO v Bojniciach ich maloletého synčeka.

Matka to jeho otcovi dovolila v dobrej viere, aj napriek tomu, že maloletého má zvereného Okresným súdom v Prievidzi do vyslovenej starostlivosti.

Otec dieťaťa mal synčeka matke vrátiť do 13.00 hodiny, čo však doposiaľ neurobil. Dieťa naložil do osobného vozidla Škoda Octavia Combi striebornej farby, MT-845DH, a odišiel na neznáme miesto.

Matke maloletého napísal, že dieťa jej nevráti a ide s ním do Českej republiky alebo Poľska. Vzhľadom k uvedenému, vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze v Prievidzi prijala trestné oznámenie pre podozrenie zo zločinu únosu.

Popis osoby: maloletý Vratislav je asi 100 cm vysoký, štíhlej postavy, krátke svetlohnedé vlasy a modré oči. Z predného zúbku má kúsok odlomený.

Popis oblečenia: modrá polokošeľa, šedé nohavice, na hlavičke mal modrú šiltovku. Obuté mal biele adidasky. So sebou mal v batôžku pribalenú šedú teplákovú súpravu

Akékoľvek informácie, ktoré by smerovali k vypátraniu nezvestnej osoby môžu občania oznámiť na najbližší policajný útvar, alebo na bezplatnú policajnú linku 158, alebo na stálu službu Obvodného oddelenia Prievidza na tel. čísle 096127 3755. Prípadne priamo na Kriminálnu políciu v Prievidzi na telefónnom čísle 0961273374.

Prípadne kontaktujte našu oficiálnu stránku na Facebooku formou súkromnej správy.

Chlapec může být i v České republice, všímejte si všechno a dejte vědět své policii!

Chłopiec też może być w Polsce, zauważyć wszystko i powiadomić policję!

Zdroj: https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/2544294385600768

Redakcia spravodajstva