Dnes v ranných hodinách sa na Chodově v Prahe zrazili dva autobusy. V jednom z nich cestovali deti. Informáciu priniesol denník blesk.cz.

Hrôzostrašná nehoda sa stala v stredu ráno na Jarníkovej ulici. Na ceste sa zrazili dva autobusy. V jednom z nich cestovali deti. Z miesta nehody hlásili spočiatku viac ako 30 zranených. Väčšina boli deti. Na mieste zasahujú záchranné zložky, ktoré vyhlásili “traumaplán” rozvozu hromadného nešťastia.

ZZS HMP@zzshmp

ZZS HMP vyhlásila traumaplán. V ulici Roztylská došlo k DN dvou autobusů, na místě podle prvotních informací cca 30 zraněných, převážně lehce, mezi nimi je velká část dětí. Zasahuje LZS, IP, RV, 3xRZP, Atego a evakuační autobus @DPPOficialni.

Zobraziť obrázok na Twitteri

549:28 – 4. 12. 2019Informácie o Twitter reklamách a súkromieViac ľudí (21) o tomto hovorí

Konečná informácia hovorí o 18 zranených, z čoho 5 je dospelých a sotaní sú deti. Upresnila to hovorkyňa pražských záchranárov Jana Poštová. Obete na životoch zatiaľ neboli hlásené. Pacientov previezli do nemocníc Motol, Vinohrady a Thomayerova.

Jeden z autobusov patril Dopravnému podniku mesta Praha, ktorý jazdil na linke MHD. Práve v ňom sa viezlo 22 detí a niekoľko dospelých. Vodič bol MHD zrejme oslepený ranným slnkom a zozadu nabúral do prázdneho autobusu, stojaceho na kraji cesty. Dychová skúška u oboch vodičov bola negatívna.

Zdroj:https://www.hlavnydennik.sk