Manchester 1. januára (TASR) – Traja ľudia vrátane policajta utrpeli v pondelok večer bodné zranenia na hlavnej železničnej stanici v anglickom meste Manchester. Ich stav je vážny a všetci boli prevezení do neďalekej nemocnice, informovala televízna stanica Sky News.

Osoba podozrivá z tohto činu bola zadržaná.

K incidentu došlo krátko pred 21.00 h miestneho času (22.00 h SEČ). Na stanicu Victoria nachádzajúcu sa v centre mesta bola privolaná železničná polícia po tom, ako viacero svedkov videlo na jednom z nástupísk muža držiaceho dlhý nôž.

Jeden zo svedkov Sam Clack, pracujúci ako producent pre televíziu BBC, uviedol, že útočníka spacifikovalo “šesť alebo sedem” policajtov, ktorí použili aj paralyzér a paprikový sprej. Muž podľa Clacka kričal “Alah” a mal povedať, že “pokiaľ budete pokračovať v bombardovaní týchto krajín, toto sa bude diať ďalej”.

Okolnosti činu sa vyšetrujú vrátane možného teroristického motívu.

Okrem policajta, ktorý utrpel zranenie ramena, útočník zranil aj muža a ženu.

BREAKING NEWS: TERROR ATTACK AT VICTORIA STATION, MANCHESTER. BBC PRODUCER WHO WITNESSED THE ATTACK says he heard the attacker say “as long as you keep bombing these countries, then this is going to keep happening”.

Footage of police arresting the attacker at Victoria Station Manchester pic.twitter.com/sbBBC

Stanica Victoria bola po tomto incidente až do odvolania zatvorená

Redakcia spravodajstva PRESS.TV-zdrojhttps://www.hlavnydennik.sk/