Redakcia spravodajstva PRESS.TV dnes doobeda vydala článok pod názvom: RÓMSKE POLITICKÉ STRANY SA NAVZÁJOM OBVIŇUJÚ,ŽE NEBOLI PODPORIŤ RÓMOV V DOBŠINEJ

Na článok okamžite reagoval aj Bc. Milan Mihok z Rómskej strany,tu je jeho vyjadrenie:

“24.3.2019 – sa konalo v Dobšinej zhromaždenie Kotlebovcov, kde si zase robili len svoju propagačnú kampaň proti nám Rómom ! Ako jediný Róm z celého Slovenka sa tam dostavil iba Milan Mihok, ktorý tam čakal od 11:30 do 12:45 na Rómov z Dobšinej ktorí mu prisľúbili v sobotu že v nedeľu o 12:00 prídu na námestie!

Chcem sa poďakovať úprimne zo srdca cca 25 chlapcom ktorí sa tam postavili vedľa mňa a čakali tam so mnou, pokiaľ neprídu ďalší ľudia, ale najväčšia moja vďaka patrí jednému staršiemu pánovi ktorý keď som ho v sobotu ráno stretol pred potravinami mi prisľúbil že v nedeľu o 12:00 na to námestie príde aj keď tam bude stáť sám !

Tento pán došiel a podal mi ruku a povedal mi, dal som vám slovo pán Mihok a slovo robí chlapa! Ešte raz ďakujem všetkým ktorí tam boli so mnou na námestí ako bolo dohodnuté.

Chcem zagratulovať všetkým Rómskym politickým lídrom čo ste lídri na záchode že sa môžete spláchnuť! Sedíte len doma na PC a robíte live vysielania ale, čakal som že keď som sa vedel postaviť ja verejne o 12:00 na námestí v Dobšinej tak sa postavíte aj Vy všetci ! Takto vy chcete zastupovať svoj Rómsky národ hanbíte sa !

Ja som sa tam postavil ako jediný Róm z celého Slovenska som tam išiel hore dole 1000 km len aby, som sa postavil za môj Rómsky národ ! Ale chyba bola tá že v sobotu večer miestny „Vajda v Dobšinej povedal ľudom, aby sa pozatvárali doma a nevychádzali von !

Bolo nás tam cca 25 Rómov, a nebola tam žiadna policajná ochrana ako malo byť dohodnuté ! Videl som ako postupne domáci odchádzali.. a nakoniec nás tam ostalo asi 8 ľudí čo odvysielala TV joj kde som dal aj tlačové vyhlásenie.

Z bezpečnostných dôvodov som nechcel ohroziť mladých chlapcov ktorí tam so mnou boli, tak som povedal nech idú domov aby nedošlo k útoku zo strany kotlebovcov, lebo ich tam bolo možno 100 a nás 25 a začali okolo nás chodiť gladiátori železné topánky a psov mali zo sebou.. Nemohol som si dovoliť ohroziť svojich priateľov!!! ktorí tam so mnou stáli tak som povedal že nech idú domov, a všetkým som poďakoval.

Na záver sa chcem poďakovať tím „Rómom“ ktorí mi podali ruku a povedali že o 12:00 na námestí budú ešte raz vám veľká „VDAKA !“

Bc. Milan Mihok

Redakcia nezodpovedá za obsah článku !

Redakcia spravodajstva PRESS.TV