Brutálna poprava vlastnej rodiny pre „lásku“.

Celá Youtube scéna posledné dni žije škandálom 22-ročného Ondra Vlčeka. Ten chodil len s 13-ročnou slečnou a svoj vzťah verejne prezentoval na sociálnych sieťach. Na nezvyčajnú lásku poukázal youtuber peeetaaaTV a odvtedy si Ondra vyslúžil obrovskú negatívnu pozornosť. Údajne ho dokonca zbili, čo okoloidúci nahrali aj na video. Jedno z jeho posledných vyjadrení na margo zvráteného vzťahu je, že si počká, dokým bude mať 15 rokov.

Z času na čas ti prinesieme príbeh o deťoch či maloletých, ktorí spáchali najhorší trestný čin – vraždu. Tentokrát sme si posvietili na len dvanásťročnú Jasmine z Kanady, ktorá vyvraždila celú svoju rodinu preto, že jej zakázala stýkať sa s jej 23-ročnou láskouJeremym Allanom Steinkem. Článok patrí do série textov, ktoré nájdeš pod tagom Vraždy spáchané deťmi, určite sa tam zastav.

Desaťročný rozdiel

Pravdepodobne to poznáš aj zo svojho okolia. Mladá násťročná zaľúbená baba, ktorá sa zahladí do o jeden či dva roky staršieho chlapca. Skutočná láska, láska až za hrob, pravá láska. Na tom by nebolo nič zlé. Tradičný romantický detský vzťah, ktorý nie je ničím zvláštny.

Potom tu máme prípady, ktoré hraničia so zdravým rozumom a porušujú zákon. Konkrétne sa rozprávame o milostnom príbehu dvoch mladých ľudí, vzťah medzi len dvanásťročnou Jasmine a dvadsaťtriročným Jeremym.

 

 

Kontroverzný románik medzi Jasmine a Jeremym sa napokon skončil tragicky, 23. apríla 2006 našli v rodinnom dome Richardsonovcov tri nehybné telá – rodičia Marc, Debra a ich osemročný syn Jacob boli brutálne zavraždení. Jeden člen rodiny prežil, bola to takmer 12-ročná Jasmine, Jacobova sestra. Policajti ju nevedeli nájsť, a preto podozrenie z vraždenia, pochopiteľne, padlo aj ňu.

Čo však mohol byť jej motív? Čo bol dôvod, aby vyvraždila svoju rodinu? Láska. Jej rodičia chceli, aby sa rozišla so svojím o 10 rokov starším priateľom.

Rodičia nechceli, aby sa stretávali

Marc a Debra boli zdesení z priateľa Jasmine. Trpel depresiami, pokúsil sa zabiť. Vychovávala ho jeho matka, alkoholička. Často sa hádali, nevychádzali spolu. Aby toho nebolo málo, tak tvrdil, že je 300 rokov starý vlkolak a na krku nosil amulet v tvare fľaštičky naplnený krvou. Vraj sa mu páčila chuť krvi. Pil alkohol, drogoval a bol„temný“. Steinke bol jednoducho podivín.

 

To bolo dosť dôvodov na to, aby rodičia rázne zakročili. Jeremyho označili za labilného a zakázali svojej dcére stýkať sa s ním.

 

 

To sa ani jednému z nich nepáčilo. Jasmine sa totiž Jeremy neskutočne páčil, fascinoval ju. Bola unesená jeho temnou stránkou, možno až posadnutá. Postupne sa mladé dievča začalo meniť. Z veselého a šťastného dieťaťa sa stala ponurá mátoha. Na sociálnych sieťach zverejňovala temné fotky, výzor pripomínal gotičku. Rozhodli sa zakročiť.

 

Niekoľko hodín pred spáchaním troch vrážd si údajne pozreli film Natural Born Killers z roku 1994. Snímok je o mladom páre, ktorý násilne vraždil. To ich zrejme inšpirovalo k ich konaniu. Spoločne sa vybrali do domu Jasmine, kde spáchali trojnásobnú chladnokrvnú vraždu.

 

Rodičov dobodal Jeremy, Jasmine podrezala bratovi hrdlo

Keď policajti prišli namiesto, boli zdesení. Izba, v ktorej Steinke zavraždil rodičov Jasmine, bola zaplavená krvou. Po stenách boli krvavé fľaky a odtlačky prstov. Ihneď začali pátrať po preživšej. Tá už bola v tom čase na úteku.

 

Matku Jeremy dobodal celkom dvanásťkrát. Jej otec s útočníkom bojoval so skrutkovačom. Jeremy ho dvakrát bodol do hrude a deväťkrát do chrbta. Keď s otcom Jasmine skončil, dohromady mal na tele 24 bodných rán. Jacob bol zavraždený na poschodí vo svojej izbe, našli ho s podrezaným hrdlom. Zavraždila ho jeho sestra.

 

 

Keď zamilovanú dvojicu o deň neskôr 100 kilometrov od vraždy chytili, k vražde sa priznali.  Jacoba najskôr nechceli zavraždiť. Jasmine si to rozmyslela, keď si uvedomila, že by ostal bez rodičov. Bol to podľa jej slov akýsi „akt milosrdenstva“Keď ich zatkli, Jeremy mladé dievča požiadal o ruku. Ona súhlasila.

„Viete o trojnásobnej vražde?“ opýtal sa dôstojník chlapca, keď ho chytili. „Áno, pozeráte sa na vraha. Ja a moja stará slečna sa staneme legendami,“ povedal údajne pri výsluchu. Podľa Steinkeho kamaráta Jamesa Whalleya sa Jeremy chválil vraždením. Vraj tvrdil, že ich vypitval ako ryby. Videl ich ráno na druhý deň. Boli vysmiaty, keď si čítali noviny o vraždách, ktoré spáchali.

 

Neskôr dvojicu usvedčila z vraždy internetová komunikácia, o svojich plánoch vyvraždiť rodinu si písali na maily.

 

Jasmine je na slobode

Jasmine šla do väzenia na 10 rokov, to bolo maximum, čo mohla dostať. Po odpykaní trestu ju prepustili, prešla si ešte liečením. Prijala nové meno a nikto nevie, kde momentálne žije. Za svoje činy sa nikdy verejne neospravedlnila. Údajne však po rehabilitácii tieto činy oľutovala a odborníci usúdili, že vyjadrila úprimnú ľútosť.

 

Oficiálne ju prepustili v máji 2016. Jej prepustenie vo veku 22 rokov vyvolalo v Kanade vlnu nevôle. Za ohavný čin, ktorý spáchala, mnohí žiadali doživotie.

 

Jeremy bol odsúdený na doživotie. „Nečakal som najvyšší trest,“ povedal na súde. Jeho právnici chcú zmierniť trest. Obhajujú to tým, že bol v tom čase v delíriu a nevedel, čo robí. Konal vraj impulzívne a bol intoxikovaný. Pravidelne ho navštevuje jeho matka a dúfa, že ho raz pustia.

Zdroj:https://refresher.sk/