Španielsko v minulom roku šokoval prípad Gabriela Cruze. Osemročný chlapec zmizol v tamojšej provincii Almería. Chlapca hľadali tisícky policajtov a stovky dobrovoľníkov.

 Pátranie nakoniec nemalo šťastný koniec. Telo malého Gabriela objavili strážcovia zákona v kufri vozidla jeho macochy Any Julie Quezadaovej, ktorá sa nakoniec k vražde priznala. Súd ju koncom septembra za brutálny zločin poslal na doživotie za mreže.

Vo februári roku 2018 v španielskej dedine Las Hortichuelas zmizol chlapec menom Gabriel Cruz († 8). Po osemročnom dieťaťu začali pátrať až štyritisíc policajtov a niekoľko stoviek dobrovoľníkov. Do pátrania sa zapojila aj Ana Julie Quezadaová, chlapcova macocha a priateľka jeho otca Ángela Cruzeho. Po Gabrielovi však neboli ani stopy.

Pátranie trvalo bezmála desať dní. V provincii Almería dokonca prebiehali pochody, pri ktorých ľudia prosili o návrat chlapca domov. Potom, čo jeho rodičia uviedli, že Cruz miluje rybárčenie, a chcel sa stať morským biológom, sa v oknách domov, škôl a verejných budov začali objavovať obrázky rýb. Prípad však nemal šťastný koniec. Telo chlapca sa našlo až o niekoľko mesiacov neskôr, a to v kufri vozidla jeho nevlastnej matky!

Quezadaová ešte po zadržaní trvala na tom, že je nevinná, avšak neskôr sa k otrasnému činu priznala. Chlapca vraj najprv udrela tupou časťou sekery a potom ho uškrtila. Telo potom pochovala na odľahlom pozemku, keď ho chcela premiestniť, bola okamžite zadržaná.

Koncom septembra sa objavila na súde, ktorý podľa informácií španielskeho denníka El País uviedol, že chlapca zavraždila úmyselne. Navyše bola usvedčená z psychického týrania rodičov, keď sa zúčastnila úmorného pátrania po chlapcovi.

Rodičom má navyše zaplatiť 250 tisíc euro a musí zaplatiť náklady štátu, ktoré vynaložil na nájdenie chlapca, čo predstavuje približne 200 tisíc euro. Súd navyše rozhodol, že strávi zvyšok života vo väzení. Quezadaová chlapca podľa denníka ABC zavraždila zo žiarlivosti. Jeho otec kvôli nemu vraj nechcel opustiť krajinu a odísť s ňou do Dominikánskej republiky, odkiaľ Quezadaová pochádza.

Zdroj:https://www.hlavnydennik.sk