9.12.2019 13:35 | zdroj: TA3 SITA | zdroj foto: SITA/Branislav Bibel

Kotlebovci chceli v utorok o 17:00 zorganizovať stretnutie s občanmi v Dome kultúry Lúky v bratislavskej mestskej časti Petržalka. Mestská časť stretnutie zatrhla zrušením prenájmu priestorov pre stretnutie kotlebovcov s občanmi.

Uviedla to hovorkyňa Petržalky Mária Halašková. Ako ďalej informovala, Petržalka má informácie, že sa charakter stretnutia po zrušení nájmu má zmeniť. Mestská časť preto požiadala o pomoc mestskú políciu. Tá bude v utorok 10. decembra v čase od 16:00 do 18:00 na Vígľašskej ulici dohliadať na verejný poriadok.

PLÁNOVANÉ PODUJATIE ĽSNS SA V PRIESTOROCH DK LÚKY KONAŤ NEBUDE ❎
Mestská časť Petržalka v spolupráci s Kultúrnymi zariadeniami Petržalky a vedením DK Lúky pristúpila k zrušeniu prenájmu priestorov pre stretnutie ĽSNS s občanmi, ktoré bolo plánované na utorok 10.12.2019 o 17.00 h. O tom, že sa v DK ZH bude konať táto akcia sa MČ Bratislava-Petržalka dozvedela až z propagačných materiálov a informácií uvedených na stránkach ĽSNS.
Zmluva o prenájme priestorov bola uzatvorená s fyzickou osobou, ktorá bližšie neuviedla informáciu o tom, že ide o prenájom na propagáciu extrémistickej a fašizmus propagujúcej politickej strany. Zrejme je to osvedčený spôsob, akým si tento subjekt priestory prenajíma.
V DK Lúky sa bežne konajú stretnutia s občanmi organizované občianskymi združeniami, domové schôdze či iné stretnutia, na ktorých sa síce MČ Bratislava-Petržalka síce organizačne nepodieľa, no poskytuje im na základe zmlúv a prenájme priestor. Akcie propagujúce fašizmus a extrémizmus však MČ Petržalka kategoricky odmieta.
Vzhľadom na skutočnosť, že forma stretnutia sa po zrušení nájmu podľa našich informácií zmení, MČ Petržalka požiadala mestskú políciu v čase od 16.00 h-18.00 h v okolí DK Lúky na Vígľašskej ulici a v jeho blízkosti o súčinnosť pri zabezpečení verejného poriadku a zabránení ujmám na zdraví a majetku.

“O tom, že sa v DK Lúky bude konať táto akcia sa Petržalka dozvedela až z propagačných materiálov a informácií uvedených na stránkach ĽS Naše Slovensko,” vysvetlila Halašková. Zmluvu o prenájme priestorov DK Lúky uzavreli s fyzickou osobou, ktorá neuviedla, že ide o prenájom “na propagáciu extrémistickej a fašizmus propagujúcej politickej strany,” uviedla Halašková s tým, že akcie propagujúce fašizmus a extrémizmus mestská časť Petržalka kategoricky odmieta.

Na stretnutí mal byť podľa petržalských okresných predsedov za Progresívne Slovensko a SPOLU Petra Koupila a Pavla Škápika prítomný aj bývalý poslanec Národnej rady SR Milan Mazurek. Podľa nich je neprijateľné, aby sa takéto stretnutie konalo v priestoroch, kde sa neraz organizovali podujatia pripomínajúce hrôzy fašizmu z obdobia druhej svetovej vojny.

Zdroj:https://www.ta3.com