V týchto prevádzkach budú vykonané kontroly.

Podľa najnovších informácií od veterinárov, ktoré zverejnili na svojom webe, sa mäso dostalo aj do niekoľkých predajní po celom Slovensku. Mimoriadne kontroly pokračujú.

Predajne sa nachádzajú v Leviciach, Trenčíne, Kysuckom Novom Meste, Jelšave, Čečejovciach a Varíne.

V týchto prevádzkarniach budú vykonané úradné kontroly príslušnými regionálnymi veterinárnymi a potravinovými správami,” píše Štátna veterinárna a potravinová správa na svojom webe.

Zoznam predajní, kam sa dostalo pokazené poľské mäso:

  • Čečejovce: Marta Ivanová, Košická 2 – sklad potravín
  • Levice: Zahorecz Jozef, ul. Ľudovíta Štúra 10 – predajňa
  • Jelšava: Robert Csatari Mäso-Údeniny, Jelšava, ul. Štefánikova 359 – predajňa
  • Kysucké Nové Mesto: Eva Odreášová Kysucké Nové Mesto ul. Hviezdoslavova 60 – predajňa
  • Trenčín: Mäsiarstvo u Urbánka, Trenčín Nám. Sv. Anny 15
  • Varín: Bištiak Vladimír, Varín ul. Martinčeka 62 – predajňa

Takmer 300 kíl mäsa

Štátna veterinárna a potravinová správa na brífingu informovala, že takmer tristo kilogramov mäsa z chorého hovädzieho dobytka z Poľska bolo distribuovaných aj do reštaurácií a škôl na Slovensku.

Malo ísť o mäso typu gulášové čiže odrezky. ​Konkrétne školské jedálne a reštaurácie sa podľa ministerstva určiť nedajú, lebo odrezky sa nekontrolujú.

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná zároveň potvrdila včerajšie informácie o troch slovenských prevádzkach, do ktorých sa malo mäso dostať, ďalšie podľa nej nepribudli. Má ísť o prevádzky Cimbaľák Bardejov, Marek Kazimir – MK FOOD, Gaboltov a Ladislav Cabai Bidovce.

Matečná v súvislosti s kauzou odporučila spotrebiteľom nekupovať poľské hovädzie. Svoju radu odôvodnila tým, že poľské veterinárne úrady sa zdiskreditovali. “Siahnite radšej po slovenskom mäse, ktoré je plne pod kontrolou,” hovorí ministerka.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Zdroj:https://finweb.hnonline.sk/