Redakcia spravodajstva PRESS.TV bola medi prvými, kto o prípade keď košickí policajti mali brutálnym spôsobom dobiť rómske ženy a to tak, že im povytrhávali chumáče vlasov,mali na telách viditeľné modriny a zlomené končatiny a jedenej pani dokonca priložili k hlave služobnú zbraň.Ako sa zdá prípad ostáva aj napriek našim výzvam o vyjadrenie zodpovedných za brutálny útok v obci Milhosť bez povšimnutia.

Napadnutí rómovia vo veci podali hromadne trestné oznámenia. Celým prípadom sa zaoberá aj Úrad inšpekčnej služby MINV ktorí sú vo svojich vyjadreniach velmi strohý. Vyjadrenie  tlačového odboru ministerstva vnútra

“Dobrý deň,

uvedeným prípadom sa inšpekcia zaoberá, zatiaľ však bližšie informácie nemôžme poskytnúť.!

Iba si pripomeňme čo sa vlastne stalo:

Dvaja rómsky chlapci zašli na pivo a poldeci do miestneho pohostinstva. Za výčapom stál majiteľ pohostinstva na mól opitý,ktorý zvyčajne nezvykne obsluhovať štamgastov. Keď rómsky chlapci pristúpili k výčapu,okamžite si od nich vypýtal občianske preukazy.

19,ročný  Denis si všimol,že namiesto majiteľky,ktorá je tam stálicou je za výčapným pultom jej manžel( majiteľ) a ešte opitý. Preto neváhal a občiansky preukaz mu ukázal,majiteľ mu dal dve vodky a dve piva obaja Rómsky chlapci spoločne odkráčali von na terasu.

Keď sa rozhodli že si teda dajú ešte jedno kolečko,majiteľ po ňom opätovne chcel,aby sa legitimoval to už ale Denis odmietol so slovami” Veď som vám pred chvíľočkou ukázal občianku nič už vám ukazovať nebudem ! “

Nato  sa dostal s majiteľom podniku do slovnej potýčky a fyzicky ho napadol,po chvíľke na miesto dorazili policajti,ktorí oboch rómskych chlapcov mali fyzicky doslovne dobiť.

Odviedli ich na policajné obvodné oddelenie v Čani kde v bitke policajti pokračovali tak,že im dokonca mali pľuvať do úst. Dobití chlapci sa dožadovali,aby im bolo poskytnuté zdravotne ošetrenie to, ale policajti odmietli.

Matky oboch chlapcov okamžite začali riešiť celý incident tak,že sa zastavili do pohostinstva a dožadovali sa vysvetlenia,prečo ich deti boli napadnutí!?

Napokon majiteľkyna kamarátka zaútočila aj s ostatnými štamgastmi na obe ženy a fyzicky ich napadli. Do pätnástich minút sa do obce, rýchlosťou blesku dopravili osem policajných aut,ktoré údajne mali obe ženy vytiahnuť z ich domovou za vlasy a vláčiť ich pritom po zemi.

Na prípade stále pracuje náš redaktor spravodajstva PRESS.TV Erik Hilár Lakatošovie

Redakcia spravodajstva https://www.presstv.sk