Milhosť-Košice

Včera zhruba okolo 19:00 hodine večer si dvaja rómsky chlapci zašli na pivo a poldeci do miestneho pohostinstva. Za výčapom stál majiteľ pohostinstva na mól opitý,ktorý zvyčajne nezvykne obsluhovať štamgastov. Keď rómsky chlapci pristúpili k výčapu,okamžite si od nich vypýtal občianske preukazy.

19,ročný  Denis si všimol,že namiesto majiteľky,ktorá je tam stálicou je za výčapným pultom jej manžel( majiteľ) a ešte opitý. Preto neváhal a občiansky preukaz mu ukázal,majiteľ mu dal dve vodky a dve piva obaja Rómsky chlapci spoločne odkráčali von na terasu.

Keď sa rozhodli že si teda dajú ešte jedno kolečko,majiteľ po ňom opätovne chcel,aby sa legitimoval to už ale Denis odmietol so slovami” Veď som vám pred chvíľočkou ukázal občianku nič už vám ukazovať nebudem ! “

Nato ho majiteľ fyzicky napadol a Denis mu to opätoval,po chvíľke na miesto dorazili policajti,ktorí oboch rómskych chlapcov mali fyzicky doslovne dobiť.

Odviedli ich do CPZ-v Čani kde v bitke policajti pokračovali tak,že im dokonca mali pľuvať do úst. Dobití chlapci sa dožadovali,aby im bolo poskytnuté zdravotne ošetrenie to, ale policajti odmietli.

Matky oboch chlapcov okamžite začali riešiť celý incident tak,že sa zastavili do pohostinstva a dožadovali sa vysvetlenia,prečo ich deti boli napadnutí!?

Napokon majiteľkyna kamarátka zaútočila aj s ostatnými štamgastmi na obe ženy a fyzicky ich napadli. Do pätnástich minút sa do obce, rýchlosťou blesku dopravili osem policajných aut,ktoré údajne mali obe ženy vytiahnuť z ich domovou za vlasy a vláčiť ich pritom po zemi.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV okamžite kontaktovala hovorkyňu KRPZ v Košiciach,Mgr. Ivanovú,aby sa k celej veci vyjadrila do konca uzavierky článku sme odpoveď nedostali.Obaja chlapci po 22 hodinách boli z cely predbežného zaistenia prepustení.

košice napadnutie PDF

Podľa našich zistení obaja chlapci už zajtra podávajú trestné oznámenia, zo zneužívania právomoci vereného činiteľa v súbehu zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví.

Redakcia spravodajstva  

Erik Hilár Lakatošovie