30- ročná žena a 26- ročný muž (obaja z Bardejova) boli uznesením vyšetrovateľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove obvinení z obzvlášť závažného zločinu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Ide o trestnú činnosť spáchanú formou spolupáchateľstva. Obvineným v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov!

Z doterajšieho vyšetrovania bolo preukázané, že minimálne od  februára 2020,v nepravidelných časových intervaloch, od doposiaľ nestotožnenej osoby neoprávnene nakupovali a zadovažovali si rôzne druhy omamných a psychotropných látok. Išlo predovšetkým o pervitín. Obaja Bardejovčania spoločne po predchádzajúcej vzájomnej dohode s doposiaľ nestotožnenou osobou, vykonali prevody finančných prostriedkov na dohodnutý účet, po čom im boli poštou omamné a psychotropné látky zaslané do miesta ich bydliska.

Tieto drogy u seba prechovávali za účelom  spoločnej konzumácie a z časti aj za účelom  prípadného predaja ďalším osobám. Polícia  vykonala  domovú prehliadku,  pri ktorej bola zaistená obálka s obsahom bielej kryštalickej látky, digitálna mikrováha, injekčné striekačky so zataveným koncom, …  ako aj ďalšie veci, v ktorých bola buď biela kryštalická látka alebo stopy po sušine rastlinného pôvodu. Žena tak konala napriek tomu, že bola už za rovnakú protiprávnu činnosť právoplatne odsúdená (bol jej uložený podmienečný trest odňatia slobody v trvaní 3 rokov). Obe osoby sú momentálne umiestnené v cele policajného zaistenia, krajský vyšetrovateľ  spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby. Na tomto prípade spolupracovali aj kriminalisti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejov.

Informovala o tom dnes pre PRESS.TV, hovorkyňa KRPZ-Prešov Jana Ligdayová.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV