O psoch sa hovorí, že sú najlepšími priateľmi človeka a stávajú sa súčasťou rodiny. Občas sa však stane, že aj psík, ktorého máte roky, urobí niečo neočakávané. Svoj príbeh rozpovedala 28-ročná matka chlapčeka, ktorého hra s rodinným miláčikom takmer stála život.

Sarah Fullerová trávila svoj bežný pracovný deň v kancelárii, zatiaľ, čo sa jej rodičia starali o trojročného synčeka Micajaha. Ani vo sne by ju nenapadlo, že sa rutinný deň premení na peklo, až do momentu, kým jej v práci nezazvonil telefón. Vystrašená mamička vybehla z práce a čo najrýchlejšie sa snažila dostať k svojmu milovanému synčekovi.

K tragickej nehode došlo ešte 12. mája v americkom Portlande, keď sa starí rodičia starali o vnúčika Micajaha, kým bola ich dcéra v práci. Okrem trojročného chlapčeka mali doma pitbulla Boba, ktorý bol členom rodiny už deväť rokov, no nikdy sa neprejavil agresívne. To sa však zmenilo, keď psík počas hry zaútočil na malého chlapčeka a zahryzol sa mu do tváre. V momente, ako sa im podarilo vnúčika oslobodiť, naskytol sa im hrôzostrašný pohľad na skrvavenú detskú tváričku.

Starí rodičia neváhali a vnúčika okamžite odviezli do najbližšej nemocnice, kam za nimi pribehla aj vystrašená mamička. V prvom momente ju zdravotná sestra k synčekovi nechcela pustiť skôr, ako jej opísala rozsah poranení, aby neutrpela šok. Žiaden opis ani podpora lekárov však nedokázali zabrániť bolesti a strachu, ktoré cítila pri pohľade na znetvorenú tvár svojho dieťaťa.

Trojročný Micajah utrpel vážne poranenia tváre a podstúpil niekoľko chirurgických zákrokov. Okrem tržných rán mal odtrhnutú časť líca, ďasien aj vytrhnutý zub. No okrem fyzických rán ostala najmä hlboká rana na jeho detskej dušičke. Chlapček má od útoku Boba panický strach z akéhokoľvek psíka a podľa slov matky sa často budí na nočné mory, v ktorých sa mu krvavá nehoda opakuje znova a znova.

Sarah Fullerová sa po liečbe synčeka rozhodla konečne prehovoriť. Upozorňuje ľudí, aby na svojich domácich maznáčikov dozerali a nech sú akejkoľvek dobrej povahy, aby ich nikdy nenechali s deťmi bez dozoru. Aj najlepšiemu psíkovi môžu občas uletieť muchy.

Prípad sa stal v USA

Zdroj:https://krimispravy.eu/ lustráčne foto nadhľadový obrázok