Neuveriteľne tragická správa. Dieťa sa zaživa upieklo v inkubátore

Dieťa spálili v inkubátore zlé žiarovky na smrť.

V nemocnici Nuestra Senora del Rosario v Bolívii zomrelo na ťažké popáleniny nedonosené bábätko. Lekári ho dali do improvizovaného inkubátoru, v ktorom použili príliš silné žiarovky. Portál blesk,cz píše, že k strašnej situácii došlo tak, že 15. ročnej matke v 32. týždni tehotenstva sa nečakane narodilo dieťa. Bolo treba ho umiestniť do inkubátoru.

Žiarovky použili lekári také, aké našli v sklade. Dieťa ťažko popálili. „Pretože bolo nedonosené, povedali nám, že ho máme dať do inkubátoru a žiadny voľný nie je. Nebol iný ani v blízkych centrách,”opísala udalosť teta dieťaťa Scarlett Pasabarová.

“Prosila som lekárov, aby ho oživili. Videla som jeho malú rúčku, ako bola veľmi popálená a ako malý trpel. Lekári nám povedali, že ho popálili žiarovky,”dodala.

Keď si to lekári všimli, okamžite dieťa previezli do susednej nemocnice, ale tá ho neprijala. Vyhovorili sa, že majú plný stav. Kým sa k dieťaťu dostali, zomrelo.
Ľudia sa hnevajú aj na prezidenta Bolívie Eva Moralesa, pretože podľa nich by zmena zdravotníckeho systému nedovolila, aby došlo k takej tragédii. Miestne úrady začali smrť vyšetrovať ako zanedbanie zdravotnej starostlivosti zo strany nemocnice.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Zdroj:https://www1.pluska.sk