Na ceste medzi obcami Brestov n/Laborcom a Radvaň n/Laborcom (okr. Medzilaborce) došlo k smrteľnej dopravnej nehode osobného auta a chodca. Smerom z Brestova n/Laborcom viedol 28 ročný muž osobné auto Škoda Octávia combi. Počas jazdy zrazil 28 ročného chodca, ktorý v tom čase stál na bielej stredovej čiare. Chodec bol na neosvetlenom úseku v tmavom oblečení bez reflexných prvkov. Vodič alkoholické nápoje požité nemal. Chodcovi bola na zistenie alkoholu odobratá krv.

Takýmto nehodám sa dá veľmi jednoducho predchádzať. Stačí len dodržiavať známe pravidlá cestnej premávky, a to tak zo strany vodičov áut ako aj zo strany chodcov. Nezabúdať na to, že v cestnej premávke máme okrem svojich práv predovšetkým povinnosti! Povinnosti voči sebe i voči druhým. A len ak ich budeme všetci vzájomne dodržiavať a správať sa k sebe navzájom ohľaduplne, bude náš pohyb po ceste či chodníku bezpečný.

“Treba si uvedomiť, že vidieť a byť videný je životne dôležité najmä pre chodcov a cyklistov, ktorí pri dopravnej nehode doplácajú zdravím a neraz i životmi. Reflexné prvky na oblečení alebo taškách by už mali byť neodmysliteľnou súčasťou.”

Dodala Polícia Slovenskej republiky na svojom facebookovej stránke.

Redakcia spravodajstva PRESS.TVZdroj:Polícia Slovenskej republiky