Na sociálnych sieťach sa v poslednej dobe,preberala kauza z Prešova v ktorej za aktéroch označili rómov. Podľa našich zistení PRESS.TV to,ale boli práve nerómske deti,ktoré prepadli so zbraňou v rukách lekáreň a večierku v Prešove.

 Prepadli lekáreň a večierku v Prešove školáci? Podozriví sú ôsmaci a deviataci

V Prešove za posledný mesiac došlo k dvom prepadnutiam predajní, pri ktorých existuje reálne podozrenie, že ich majú na rováši žiaci základných škôl – ôsmaci a deviataci vo veku 13 a 14 rokov. Zamaskovaní lupiči so zbraňou prepadli večierku i lekáreň. Každú predajňu mala prepadnúť iná dvojica.

Večierka,

K prvej lúpeži došlo v lekárni na sídlisku Sekčov v závere januára. „Je to strašné, pokazili si celý život. Boli dvaja, mali šiltovky, čierne okuliare, na tvári masky a tmavé oblečenie. Kolegyňu to veľmi vyľakalo, ja doteraz nemôžem poriadne spať,“ povedala Katarína Šimanská, odborná zástupkyňa lekárne, a pokračovala. „V rukách mali zbraň. Vypýtali si peniaze, 1 500 € si vzali a 1 000 € nechali frajersky kolegyni. Bolo to celé čudné. Keď idem niečo vylúpiť, tak si vezmem všetko.” Po lúpeži urobili v lekárni viaceré opatrenia. Zvýšili počet kamier a vymenili vstupné dvere, ktoré sa v prípade podozrenia dajú zatvoriť aj od pultu. Druhé prepadnutie sa odohralo pred týždňom v sobotu vo Večierke na Sabinovskej ulici.

„Jeden mal masku so sivými vlasmi a druhý šatku, na hlave kapucňu. Mali pištoľ. Moja kolegyňa, ktorá tam bola, si spočiatku myslela, že je niekde karneval a deti si robia žarty,“ povedala Zuzana Buchová, vedú- ca večierky. Podľa nej si odniesli len balíček cigariet.

Lekáreň, sídlisko

Podozriví žiaci navštevujú školy na sídlisku Sekčov. Ich riaditelia sú z udalostí prekvapení. „Toto by mi nikdy nenapadlo. Ale vieme, že sa neďaleko, pri obchodnom centre, po večeroch schádzajú žiaci z viacerých tunajších škôl. Informoval som aj rodi- čov. Niektorí poďakovali, iní mi povedali, čo sa starám,“ prezradil Ján Mačej, riaditeľ ZŠ Šrobárova. Dodal, že v pondelok boli v ich škole policajti a zobrali troch žiakov na vypočutie. Nevie, či sú podozriví, alebo svedkovia. V škole s nimi vraj nikdy neboli problémy. Vladimír Kukkáč, riaditeľ ZŠ Sibírska, vraví, že ofi ciálne mu nikto nič neoznámil. „Podľa sprostredkovaných informácií zadržali nášho ôsmaka kvôli lúpežné- mu prepadnutiu. Je to smutné,” uzavrel riaditeľ. Polícia sa prípadom zaoberá. „Informácie budú verejnosti poskytnuté v piatok,“ informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

 

Redakcia spravodajstva PRESS.TV Zdroj:https://www.cas.sk/