Mať zdravé deti je pre každého rodiča to najväčšie požehnanie. No občas sa stane, že sa pod nohy pripletie nielen choroba, ale aj nešťastie.

Malá Alexis Brownová (5) bola doma so svojou babkou a bračekom Jackom (11, ktorý je postihnutý. Pre jeho handikep sa mu sestrička stala akýmsi anjelom strážnym a so všetkým mu pomáhala. Rovnako to bolo aj v osudný deň.

Pre zdravotné ťažkosti spojené s postihnutím sa rodina Brownovcov v roku 2009 presťahovala do domu s výťahom, ktorý pomáhal presúvať chlapčeka v rámci domu. Od začiatku však zariadenie nefungovalo tak ako malo. Napriek sťažnostiam spoločnosti, ktorá zabezpečovala technickú údržbu, sa problém nikdy nevyriešil.

Práve to sa stalo osudným aj malej Lexie, ako ju doma volali, keď chcela pomôcť svojmu bračekovi a podať mu mobil, ktorý si zabudol.

Malému dievčatku však uviazla hlava vo výťahu a ten sa následne začal hýbať. Napriek snahe jej babky, ktorá sa snažila dvere výťahu otvoriť alebo ho aspoň zastaviť, došlo k obrovskému nešťastiu.

Výťah malej Lexy pritlačil hlavu k šachte a jej telíčko ostalo bezvládne ležať. Privolaný záchranári sa snažili dievčatko dostať von, no bolo to márne. Alexis podľahla extrémnym zraneniam hlavy a krku, ktoré neboli zlučiteľné so životom.

Krásne dievčatko bolo miláčikom rodiny.

Krásne dievčatko bolo miláčikom rodiny.

Tragická udalosť otriasla celou rodinou, no najmä Jackom, ktorý bol očitým a zároveň bezmocným svedkom brutálnej smrti milovanej sestričky.

Pre médiá sa jeho mama vyjadrila, že od daného incidentu sa jeho psychický stav veľmi zhoršil. Chlapec si smrť sestry dáva za vinu, v následku čoho nedokáže spať a často trpí depresiami.

Prípad malej 5-ročnej Alex, šokoval svet už v roku 2015, no súdny proces trvá dodnes. Počas pojednávaní sa prišlo na niekoľko závažných chýb. Kontrola výťahu inžinierom, ktorá bola vykonaná tri mesiace pred smrťou Alexis, určila, že došlo k poškodeniu dverí, no napriek tomu nebola chyba odstránená.

Alexis (5) chcela len pomôcť, miesto toho našla smrť.
Alexis (5) chcela len pomôcť, miesto toho našla smrť.
youtube

Rovnako nebol poskytnutý žiadny kľúč, ktorý by rodičom umožnil zabrániť tomu, aby bol výťah používaný bez dozoru. Neexistovala ani núdzová rukoväť, ktorá by umožnila manuálne zdvihnúť alebo spustiť výťah v prípade potreby. Súdne pojednávanie však bolo v utorok odročené a na záverečný verdikt si tak zdrvená rodina bude musieť počkať.

Zdroj:https://www1.pluska.sk