Pedofilovi, ktorý chcel vycestovať do krajín so zníženým vekom súhlasu so sexom, bol udelený zákaz opustiť územie Spojeného kráľovstva. Uvádza server Metro

Jason Leonard povedal polícii, že “ak je dieťa dosť staré na to, aby hovorilo, je zároveň dosť staré na sex,” uviedol muž v rámci rozhovorov o jeho zločinoch. Mužovi bol udelený príkaz na absolvovanie terapie prevencie sexuálneho násilia a úrady mu zakázali opustiť územie Veľkej Británie dozorného orgánu. 37-ročný muž sa proti verdiktu odvolal.

Leonard je podľa médií jedným z najnebezpečnejších registrovaných sexuálnych delikventov v oblasti Lancashire. Policajným detektívom mal podľa médií povedať, že jeho ideálny partner by mal mať vek od 12 do 14 rokov a jediným dôvodom prečo takýto vzťah v súčasnosti nepraktizuje, je jeho matka.

Muž už skôr vyhlásil, že pedofili sú prenasledovaní a diskriminovaní podobne ako homosexuáli alebo ako “pred rokmi Židia”. Povedal, že chce ísť do zahraničia, aby sa vyhol reštrikčnej legislatíve vo Veľkej Británii.

Leonard bol v roku 2013 odsúdený za sťahovanie nelegálnych fotografií detí a ich zdieľanie on-line.

Tvrdí, že nepriateľné je napríklad to, že musí mať povolenie od rodičov alebo opatrovníka dieťaťa, ak chce s maloletými hovoriť. Povedal, že je to “úplne neprimerané”.

Odborník Andrew Ashworth pre Metro povedal: “Počas desiatich rokov praxe som sa nikdy nestretol so sexuálnym páchateľom, ktorý celkom otvorene uznáva svoje pedofilné tendencie. Pán Leonard vyjadril túžbu opustiť krajinu, pretože verí, že polícia, súdnictvo a vláda v tejto krajine prenasledujú pedofilov. Je veľmi vokálny a neochvejný v súvislosti s týmto prenasledovaním. Verí, že pedofília raz bude v plnom rozsahu akceptovaná rovnakým spôsobom, ako je dnes homosexualita.”

Ashworth ďalej zdôraznil, že Leonard deklaruje, že jeho matka, s ktorou má úzke spojenie, je jediným faktorom, ktorý ho brzdí, pokiaľ ide o sexuálny životný štýl. Uviedol, že keď zomrie a ide o staršiu – 80-ročnú ženu, odíde do zahraničia, aby našiel deti – sexuálne obete,” doplnil.

Stuart Kaufman, ktorý právne zastupuje Leonarda, uviedol, že nové obmedzenia týkajúce sa britského zákona SHPO sú “úplne neprimerané”. Pred súdom povedal: “Pán Leonard povedal, že bude vždy dodržiavať zákony ktorejkoľvek krajiny, do ktorej pôjde. Ak je vek súhlasu v Thajsku 15 rokov, potom sa bude riadiť týmto zákonom. Záznam pána Leonarda nenaznačuje, že by mal niekedy s dieťaťom sexuálnu aktivitu. Jediná vec, ktorú urobil, je sťahovanie detskej pornografie.”

Sudkyňa Sara Doddová odmieta Leonardovo odvolanie a povedala, že je “hlboko znepokojená” s “jeho postojom k pedofílii”.

Polícia v Lancashire bude naďalej vyhodnocovať riziko akéhokoľvek registrovaného sexuálneho páchateľa a Leonard bol podľa nich výnimočný a jedinečný prípad, uviedli zástupcovia polície.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV -Zdroj: Hlavné správy