Mladík mal plačúce bábätko utíšiť potopením do vody!

Pri čítaní obžaloby proti 22 ročnému Vlastimilovi Michalčíkovi z Karvinej tuhla prítomným v pojednávacej miestnosti krajského súdu krv v žilách. Všetko nasvedčuje tomu, že chcel utíšiť plačúce dieťa tak, že ho potopil pod vodu a tiež s ním veľmi silno triasol. Dojča prežil len vďaka záchranárom, ale následky si ponesie celý život.

Na konci roka 2016 odišla priateľka obžalovaného do obchodu a nechala ho v izbe na ubytovni Kosmos v Karvinej s vtedy 4 mesačným dieťaťom. Čo sa presne stalo žalobca vyvodzuje zo znaleckých posudkov. Existuje však predpoklad, že mladík sa veľmi surovým spôsobom snažil utíšiť plačúce dieťa. “Maloletý bol vystavený opakovanému a veľmi prudkému traseniu, ďalej bol vystavený pôsobeniu vodného prostredia. Ja vyvodzujem, že hlavička bábätka bola ponorená do vody, aby mu bolo znemožnené dýchanie,” uvádza prokurátor David Bartoš.

Dieťa sa podarilo znovu oživiť až v sanitke. Dojča potom ešte dlhé mesiace liečili odborníci a už dnes je jasné, že si ponesie trvalé následky po celý život. Matka dostala dieťa späť do svojej starostlivosti len nedávno. Mladík na súde tvrdil, že bábätko zaľahol. Ani ona ale jeho rozprávkam neverí. “Môže si hovoriť čo chce. Ja viem svoje,” povedala TV Polar na súde.

Mladík nedokáže vierohodne vysvetliť prečo bolo dieťa podchladené a ani prečo bolo mokré. “V prípade dokázania viny hrozí obžalovanému 5 – 12 rokov väzenia,” hovorí hovorca súdu Jiří Barč.

Rozhodujúci váhu v určení viny budú teda mať znalecké posudky, ktoré vyvrátia alebo potvrdía verziu obžalovaného.

Redakcia spravodajstvá PRESS.TV-Zdroj TV Polar-fotozdroj:Google.com