Šialený útok na materskú škôlku plnú detí sa odohral nedávno v čínskej provincií Yunnan. 23-ročný muž preliezol stenu a 51 detí napadol žieravinou. Hoci nikoho nezabil, viaceré skončili so zraneniami v nemocnici.

V čínskej provincií Yunnan v Kaiyuane došlo prednedávnom k otrasnému incidentu. Len 23-ročný muž menom Zhang Kong preliezol stenu tamojšej materskej škôlky a rozhodol sa ohroziť život desiatok nevinných detí. Na každého, koho stretol, totiž začal striekať žieravinu hydroxid sodný, ktorý si v spreji zakúpil cez internet.

Keďže žieravina leptá pokožku, medzi zranenými je 51 detí a 3 učitelia. Ako informuje portál SouthChinaMorningPost, dve deti skončili s vážnymi popáleninami, štyri s menej závažnými popáleninami a 48 ľudí utrpelo menšie poranenia.

Mladého útočníka sa podarilo polícií zachytiť 40 minút po beštiálnom útoku. Po vypočutí sa zistilo, že muž je psychicky narušený a trpí traumou z detstva. Zhang sa nedokázal vyrovnať s rozvodom rodičov a momentálne nebol spokojný ani so svojím životom. Napadnutie škôlky malo byť podľa jeho slov “pomstou spoločnosti”, no vyšetrovatelia pokračujú v objasňovaní prípadu aj naďalej.

Zdroj:https://hitky.sk/