Česká Lípa: 21.1.2019

Zhruba pätnásť rodín spolu aj s deťmi dnes ráno krátko po štvrtej hodine museli opustiť ubytovňu “N” Centrum v českej Lípe. Doslovne boli vyhodení a j s deťmi na ulicu.

“Toto som ešte nikdy nezažila dnes ráno okolo 4:30 hodine nám začali na dverách ubytovne búchať  zhruba 12 policajtov a začali nás budiť a kričať aby sme opustili ubytovňu, nešetrili ani deti veľmi sme sa báli, nevedeli sme čo sa to vlastne deje!? ” Povedala 68 ročná Verona Husárová  pre PRESS.TV .

Podľa našich doterajších zistení sa dňa 19.5.2019 konala na  spomínanej ubytovni oslava, pani Verona slávila narodeniny o príprave oslavy povedala aj správcovej ubytovne pani Kláre  Drastíkovej,ktorá s tým nemala žiadny problém. Na oslavu došli aj  príbuzní oslávenkyne,ktorí mali povolenie od spomínanej správkyne, no záhadným spôsobom ich dnes ráno všetkých vyhodili aj tých ktorí s oslavou nemali nič spoločné.

Na ulici tak skončilo 15 rodín a zhruba 14 detí ktorí sú pred ubytovňou a  nemajú kam ísť. 

Toto už je štvrtý prípad  v českej republike kde rómov vyhadzujú ako špinavé prádlo z ubytovacích zariadení,bez toho aby im poskytli prístrešie. Podľa našich zistení rómovia nemali žiadne dlhy na ubytovni  dokonca im boli preplácané preplatky za vodu a elektrinu. Kde teda bol vlastne  problém,že ich všetkých vyhodili zo zariadenie ako psov ?

Kontaktovali sme aj spomínanú správcovu pani Kláru Drastíkovu,aby sa k celej veci vyjadrila, no telefón mala  do uzávierky článku vypnutý. O prípade informovali ako prvú našu redakciu spravodajstva PRESS.TV, následne sme kontaktovali aj českých kolegov z medií aby sa na prípad pozreli z blízka.

Redakcia spravodajstva